SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wólka Kosowska. Fałszywe faktury i zarzuty dla obywatela Chin [ZOBACZ]

Handel bez VAT-u w Wólce Kosowskiej/fot. mazowieckie.kas.gov.pl

Oszustwo podatkowe w Wólce Kosowskiej. Izba Administracji Skarbowej w Warszawie we współpracy z radomską Komendą Wojewódzką Policji przejęła ponad 430 tys. zł w gotówce. Podejrzanym w sprawie jest obywatel Chin.

Warszawska IAS podała, że rezultatem śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, było ujawnienie nielegalnego procederu związanego z handlem towarem z Chin.

Izba zaznaczyła, że podczas działań, przeszukano jeden z boksów handlowych na terenie Wólki Kosowskiej. Zarejestrowana była w nim siedziba jednej ze spółek objętych śledztwem. Zabezpieczono gotówkę w wysokości 91 tys. dolarów, 15 tys. zł, i 15 tys. euro, na łączną kwotę 432 tys. zł oraz dokumentację księgową firmy.

Z zabezpieczonych dowodów wynika, że spółka importowała towary handlowe z Chin, a nie kupowała je w Polsce, co miały potwierdzać wykazywane w składanych deklaracjach tzw. „puste” faktury. Ujawnione dokumenty potwierdzają, że podejrzana spółka od 2016 roku prowadziła nierzetelnie księgi podatkowe i zaniżała obroty osiągane z handlu wyrobami odzieżowymi produkowanymi w Azji. Prezesowi firmy, obywatelowi Chin, postawiono zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego, polegającego na podaniu nieprawdy w celu uszczuplenia należnego podatku.

Przedmiotowa sprawa jest przykładem efektywnej walki z przestępczością godzącą w uszczuplenia skarbu państwa – powiedział cytowany w komunikacie naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego Wojciech Pawlak.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

Czytaj też:

Akcja CBA w Wólce Kosowskiej. Oszustwa podatkowe na 8,6 mld zł

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone