SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wola. Dwóch obywateli Ukrainy utrzymywało się z włamań

fot. Policja Wola

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o włamania na budowach. Straty wyniosły ponad 68 tys. zł – poinformowała kom. Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa. Obaj mężczyźni zostali aresztowani.

Jak przekazała policjantka, funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z wolskiej komendy pracowali nad sprawą włamania do kontenera pracowniczego na budowie. Sprawcy wyłamali roletę okienną i ukradli elektronarzędzia. Wartość strat została oszacowana na ponad 30 tys. zł.

„Tłumaczyli, że nic nie wiedzą”

Policjanci szybko ustalili, że chodzi o obywateli Ukrainy, którzy przebywają w mieszkaniu na terenie Wawra – podała Marta Sulowska. Funkcjonariusze pojechali tam i zastali w lokalu dwóch mężczyzn w wieku 24 i 28 lat. – Tłumaczyli, że nic nie wiedzą na temat włamania na budowie – podkreśliła komisarz.

Podczas przeszukania mieszkania i samochodu, który był używany przez podejrzewanych, policjanci znaleźli kilka porcji marihuany i substancji psychotropowej. W aucie mężczyźni mieli też ukryty łom, nożyce do cięcia blachy, szczypce oraz ubrania robocze służące do włamań. W mieszkaniu znaleziono ponadto walizkę z elementami profesjonalnego sprzętu nagłośnieniowego. Obaj nie potrafili wytłumaczyć, skąd to mają. – Z przestępstw uczynili sobie stałe źródło utrzymania – wyjaśniła policjantka.

Straty na ponad 68 tys. zł

Policjanci ustalili, że mają oni związek z innymi włamaniami. – Po zgromadzeniu materiału dowodowego straty zostały oszacowane na łączną kwotę ponad 68 tysięcy złotych. Okazało się również, że młodszy mężczyzna miał związek z włamaniem do innych kontenerów socjalnych oraz kradzieży elektronarzędzi. Do obu zdarzeń doszło na początku kwietnia br. w różnych miejscach budowy – powiedziała Sulowska.

Podejrzani usłyszeli cztery zarzuty kradzieży z włamaniem. 24-latek ma dodatkowo dwa zarzuty – za kradzież z włamaniem i kradzież, a 28-latek odpowie jeszcze za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych.

Decyzją sądu obywatele Ukrainy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Czytaj też:

Wola. Niszczył siekierą auta i groził śmiercią. Areszt dla 33-latka

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone