SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wola. Zmiana organizacji ruchu na Górczewskiej w kierunku centrum

Ulica Górczewska w Warszawie/fot. UM Warszawa

W nocy z niedzieli na poniedziałek została zmieniona organizacja ruchu na ul. Górczewskiej na odcinku od ul. Młynarskiej do Płockiej. Ruch w obu kierunkach odbywa się jezdnią w kierunku centrum.

Jak poinformowała rzeczniczka warszawskiego magistratu Karolina Gałecka, drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich kończą prace na południowej nitce ul. Górczewskiej w kierunku centrum, gdzie została ułożona nowa nawierzchnia. – Teraz czas na drugą jezdnię. Z tego powodu od północy, z 31 maja na 1 czerwca, jezdnia, którą normalnie odbywa się ruch w kierunku Bemowa, będzie zamknięta dla ruchu – zapowiedziała Gałecka.

Na jezdni południowej zostanie wytyczony ruch dwukierunkowy. Kierowcy jadący w kierunku Bemowa przejadą na nią na skrzyżowaniu z ul. Młynarską, a na właściwą jezdnię wrócą na skrzyżowaniu z ul. Płocką – tłumaczyła rzeczniczka.

Zmiany także dotyczą komunikacji miejskiej

Wskazała, że po zmianach połączenie z ul. Górczewską odzyskają ulice: Działdowska, Wawelberga i Staszica, natomiast stracą je: Szlenkierów i Tyszkiewicza. – Nie będzie można skręcić w lewo z ul. Górczewskiej (jadąc od strony Bemowa) w ul. Młynarską. Zakaz skrętu w lewo w ulice Młynarską i Płocką będzie obowiązywał także jadących od strony centrum – podała dodając, że objazdy dla kierowców zostaną wytyczone ul. Żytnią lub Wolską.

Podkreśliła, że zmiany dotkną również komunikację miejską. – Autobusy linii 171 i 190 będą kursowały południową jezdnią ul. Górczewskiej, a linii nocnej N42, w kierunku Os. Górczewska, nadal będą jeździły objazdem ulicami Wolską i Płocką – zaznaczyła.

„Ładniej, wygodniej i bezpieczniej”

Po przebudowie ul. Górczewska będzie dostosowana do przekroju przebudowanej w ostatnim czasie ul. Leszno, która jest jej naturalnym przedłużeniem. Ulica zmieni się w elegancką, wygodną i bezpieczną miejską ulicę. Pojawią się zatoki parkingowe, szersze chodniki oraz zieleń. Wygodniej i bezpieczniej będzie również dla rowerzystów, którzy po północnej stronie zyskają szeroką asfaltową drogę dla rowerów łączącą się z trasą wzdłuż ul. Leszno – dodała Gałecka.

Ponadto w piątek ok. godz. 22.00 wykonawca bemowskiego odcinka metra zmienił organizację ruchu na ul. Górczewskiej w rejonie budowanego łącznika tunelowego. – Ruch w kierunku centrum handlowego, na odcinku pomiędzy ul. Konarskiego a wiaduktem nad torami kolejowymi, zostanie przełożony na tymczasową jezdnię po południowej stronie placu budowy – powiedziała rzeczniczka ratusza.

Czytaj też:

Remont Trasy Łazienkowskiej. ZMID: wiadukty nagle nie runą

W Płocku nie ma kto odbierać śmieci. „Zalew odpadów nam nie grozi”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone