SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wójt Gostynina usłyszał zarzuty. Miał kierować w stanie nietrzeźwości

Prokuratura rejonowa w Gostyninie/fot. gov.pl

Wójt gminy Gostynin usłyszał w sobotę zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Mężczyzna został zatrzymany przez policję po tym, jak przyjechał autem do szkoły na zakończenie roku szkolnego.

Jak poinformował mł. asp. Łukasz Rydzewski z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, prokurator postawił Edmundowi Z. zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wójt nie przyznał się do zarzuconego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Po zakończeniu czynności prokuratorskich został zwolniony do domu.

Przyjechał pijany na zakończenie roku szkolnego

W piątek do komendy w Gostyninie wpłynęło zgłoszenie, że wójt Edmund Z. pojawił się na uroczystościach szkolnych będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna sam też przyjechał do szkoły samochodem. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny powyżej 0,5 promila alkoholu organizmie. Wójt został przewieziony na miejscową komendę i zatrzymany w policyjnym areszcie.

Edmund Z. już wcześniej był karany za jazdę po alkoholu. Jak podawał w 2015 r. portal Gostynin.info, wójt został zatrzymany do kontroli drogowej w Rzgowie koło Łodzi. W wydychanym powietrzu miał wówczas między 0,2 do 0,5 prom. alkoholu. Wtedy tymczasowo stracił prawo jazdy.

Czytaj też:

Wójt Gostynina przyjechał pijany na zakończenie roku szkolnego

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone