SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Wojskowy parking w Lesie Kabackim. 5 tys. podpisów przeciwko wycince

fot. CobraVerde/Wikimedia Commons

Ponad pięć tysięcy mieszkańców podpisało petycje przeciwko wycince drzew w Lesie Kabackim. W najbliższych dniach dokumenty trafią do Ministerstwa Obrony Narodowej – zapowiedział w audycji „Jest sprawa” radny Ursynowa Paweł Lenarczyk. Chodzi o plany wojska dotyczące pozbycia się 260 drzew, by wybudować w tym miejscu parking.

Przeciwko wycince pojawiły się dwie petycje.

Zebraliśmy ponad pięć tysięcy podpisów pod obiema petycjami. Bardzo dużo mieszkańców zainteresowało się tym tematem, są wręcz zbulwersowani – mówił Paweł Lenarczyk.

Chcemy zatrzymać karczowanie lasu – dodał Lenarczyk. – Myślę, że na dniach będziemy chcieli przekazać do Ministerstwa Obrony Narodowej ten głos społeczny, bo takie rzeczy nie mogą mieć miejsca bez jakiegoś uwzględnienia czynnika społecznego, bez szanowania natura. Tutaj jest, można powiedzieć, gwałt na naturze – wyjaśnił radny.

Jeszcze nie jest za późno – podsumował gość audycji „Jest Sprawa”. – Ta wycinka ma być planowana na rok 2023. Dzisiaj jesteśmy w fazie przygotowania całej dokumentacji. To jest najlepszy moment, żeby te osoby, które planują rozbudowę tego parkingu, chwilę się zastanowiły – mówił.

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało RDC, że w sierpniu zostały zaproponowane alternatywne warianty budowy parkingu. Przedstawione opcje mają ograniczyć wycinkę drzew. Według wojska, do tej pory miasto i Biuro Ochrony Środowiska nie odpowiedziały na propozycje.

Posłuchaj całej rozmowy:

Jest sprawa: Zamiast drzew, będzie parking? Protest mieszkańców Ursynowa

Parking dla wojska kosztem drzew w Lesie Kabackim? Radni przeciwni

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone