SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wojna w Ukrainie. Rosjanie zaatakowali rakietami Charków

Wojna w Ukrainie/fot. NEXTA

Rosjanie zaatakowali rakietami Charków, powodując pożar w południowej części miasta. Na kierunku Mikołajewa, na południu Ukrainy, wojska rosyjskie rozmieściły dodatkową baterię systemów przeciwlotniczych S-300WM. Dziś 126. dzień wojny w Ukrainie.

Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne w ostrzale Mikołajewa, miasta na południu Ukrainy, dokonanym w środę rano przez wojska rosyjskie. Jeden z pocisków spadł na wielopiętrowy dom mieszkalny.

„Po ataku na dom wielopiętrowy mamy obecnie 3 zabitych i dwóch rannych. Ranny został także ratownik”
– napisał na serwisie Telegram szef obwodu mikołajewskiego Witalij Kim.

Wcześniej mer Ołeksandr Sienkewycz poinformował, że rankiem doszło do głośnych eksplozji. Potem przekazał, że jeden z pocisków spadł na dom mieszkalny i trwa akcja ratunkowa.

Sztab Generalny: Rosjanie rozmieścili baterię S-300 na kierunku Mikołajewa

Na kierunku Mikołajewa, na południu Ukrainy, wojska rosyjskie rozmieściły dodatkową baterię systemów przeciwlotniczych S-300WM, by osłonić zgrupowanie sprzętu i uzbrojenia w tym rejonie – podał w środę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

W komunikacie opublikowanym na Facebooku sztab poinformował, że Rosjanie „wzmocnili swoje pozycje na kierunkach: Bachmutu, Nowej Pawliwki i Krzywego Rogu”. Rosjanie kontynuują natarcie na Lisiczańsk (obwód ługański), zmierzając do jego okrążenia. Na kierunku Bachmutu wojska rosyjskie „odniosły częściowy sukces”, umacniając się w północnej części miejscowości Kłynowe – relacjonuje sztab.

Rosjanie starają się teraz stworzyć warunki do dalszego szturmu na Słowiańsk i Barwinkowe. Ostrzeliwują pozycje ukraińskie w tym rejonie i przerzucają do niego sprzęt i uzbrojenie – poinformował sztab.

Dwie osoby zginęły w obwodzie sumskim, ostrzeliwanym z terenu Rosji

Dwie osoby zginęły w ciągu dnia we wtorek w obwodzie sumskim na północnym wschodzie Ukrainy; samoloty rosyjskie odpalały tam pociski nie przekraczając granicy z Ukrainą – poinformował szef obwodu sumskiego Dmytro Żywycki. Pięć osób zostało rannych.

„Rosjanie wystrzelili prawie 20 rakiet ze śmigłowców, które nie przekraczały linii granicy” – poinformował Żywycki. Pociski spadły po stronie ukraińskiej na hromady (gminy) Krasnopilla i Myropilla.

Rosjanie użyli też systemów rakietowych Grad i dział samobieżnych. Na terenie gminy, której centrum stanowi wieś Wełyka Pysariwka, dwukrotnie rosyjski dron zrzucił ładunek wybuchowy.

Żywycki poinformował o tych stratach we wtorek wieczorem na serwisie Telegram.

Rosjanie zaatakowali rakietami Charków

We wtorek wieczorem Rosjanie ponownie przypuścili atak rakietowy na Charków w wyniku którego na południu miasta wybuchł pożar, jedna osoba została ranna, poinformowały w Telegramie lokalne media.

Późnym wieczorem we wtorek rosyjscy okupanci wystrzelili w Charków dwie rakiety powodując pożar w południowej części miasta, poinformował portal „Publiczny Charków”. Po ataku, przed północą, władze miasta odwołały alarm lotniczy.

Doradca przewodniczącego rady obwodowej w Charkowie napisał w Telegramie o ataku dwiema rakietami,poinformował, że jedna osoba został ranna.

We wtorek Rosjanie zabili dwóch mieszkańców we wsi Cyrkuny w obwodzie charkowskim. W wyniku ostrzału artyleryjskiego na przemysłową dzielnicę Charkowa rannych zostało 5 cywilów – poinformowały lokalne media.

Czytaj też:

Pomoc uchodźcom z Ukrainy w znalezieniu pracy. Jakie są oferty?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone