SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wojna w Ukrainie. Ostrzał osiedli mieszkaniowych w ob. ługańskim

Wojna w Ukrainie/fot. Alessandro Guerra/PAP/EPA

Dziś 73. dzień walk o wolność Ukrainy. Wojska rosyjskie przeprowadziły atak rakietowy na Karliwkę w obwodzie połtawskim. Minionej doby z kolei w obwodzie ługańskim 24-krotnie ostrzelano osiedla mieszkaniowe. W obwodzie zaporoskim zaś Rosjanie nie pozwalają zabierać rannych i zabitych z pola walki.

Rosjanie często nie pozwalają zabrać rannych i zabitych z pola walki, co jest złamaniem wszelkich norm międzynarodowego prawa humanitarnego – poinformowały w sobotę władze obwodu zaporoskiego.

Rosjanie rozpowszechniają przy tym nieprawdziwe informacje, że to ukraińskim dowódcom zabroniono zabierać ciała zabitych, by ukryć informacje o stratach. „Jest dokładnie na odwrót” – podano w komunikacie.

Władze obwodu powiadamiają, że Rosjanie prowadzą w regionie zmasowany ostrzał artyleryjski pozycji ukraińskich, a także atakują cele cywilne.

Ostrzał osiedli w obwodzie ługańskim

Rosjanie w ciągu minionej doby 24-krotnie ostrzeliwali osiedla mieszkaniowe w miejscowościach obwodu ługańskiego, zniszczyli lub uszkodzili 36 budynków – poinformował w sobotę rano szef władz obwodowych Serhij Hajdaj.

Rosjanie ostrzeliwali m.in. Zołote, Popasną, Siewierodonieck, Rubiżne, Lisiczańsk, Hirske, Orichowe.

„W Siewierodoniecku uszkodzony został szpital w starej części miasta. Trwa ostrzał artyleryjski zakładów Azot” – napisał Hajdaj.

Urzędnik poinformował również, że w ostrzeliwanych miastach wciąż pozostają mieszkańcy, chociaż władze wielokrotnie prosiły ich, by ewakuowali się w związku z rosyjską ofensywą w tym regionie.

Atak rakietowy na Karliwkę

Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na Karliwkę, trafili w obiekt infrastruktury – poinformował rano w sobotę w Telegramie szef administracji obwodowej Dmytro Łunin.

Władze sprawdzają, czy w wyniku uderzenia rakiety są ofiary lub ranni. Wcześniej ukraińskie media informowały, że w okolicy słychać było odgłos wybuchu.

Czytaj też:

Mariupol. Trwa blokada ukraińskich pododdziałów w zakładach Azowstal

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone