SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Radom. Wojna o absolutorium zakończona

Radosław Witkowski - prezydent Radomia/fot. RDC

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił dziś skargę radnych Prawa i Sprawiedliwości na zarządzenie Regionalnej Izby Obrachunkowej. Przypomnijmy, RIO uznała uchwałę rady miejskiej dotyczącą nieudzielenia prezydentowi absolutorium za niezgodną z prawem samorządowym.

Sąd chce zwrócić uwagę, że w tym zakresie kolegium izby trafnie wskazało, że brak było merytorycznych przesłanek do negatywnej oceny wykonania budżetu za 2018 rok – powiedziała sędzia Renata Nawrot.

Sąd podkreślił, że ocena budżetu przez grupę radnych Prawa i Sprawiedliwości była wybiórcza – skupiała się na kilku inwestycjach. – W przekonaniu sądu, należy wziąć pod uwagę całokształt tego budżetu – powiedziała Renata Nawrot.

Dla mnie od początku sprawa była bezsporna – powiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski. – W uchwale Regionalnej Izby Obrachunkowej precyzyjnie opisano czym jest absolutorium i w jakich okolicznościach można go nie udzielić. Uzasadnienie nie pozostawiało wątpliwości, że w tym przypadku Radomska Rada Miejska naruszyła przepisy ustawy o samorządzie gminnym. Teraz ten pogląd podzielił Wojewódzki Sąd Administracyjny – dodał.

Strony mają teraz 7 dni na złożenie wniosku o pisemne uzasadnienie wyroku. Przysługuje też od niego skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Czytaj też: Więcej pieniędzy dla młodych sportowców w Radomiu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone