SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wojewoda utworzył w Radomiu jednoimienny szpital zakaźny

Radomski Szpital Specjalistyczny/fot. UM Radom

Rzecznik Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Ewa Filipowicz poinformowała, że Wojewoda Mazowiecki podjął decyzję o przekształceniu bazy łóżkowej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego w jednoimienny szpital zakaźny, z uwzględnieniem wskaźnika 10 proc. łóżek respiratorowych.

Radomski Szpital Specjalistyczny otrzymał także wsparcie finansowe. To 276 294 zł wypłacone w dwóch transzach.

Dodatkowe wsparcie dla Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego

Dodatkowo na wniosek zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, Wojewoda Mazowiecki skierował tam do pracy 3 lekarzy neurologów, 5 internistów oraz 8 pielęgniarek.

„Służby wojewody są w kontakcie z dyrekcją Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu i służą wsparciem, jeśli pojawiłyby się problemy w relokacji pacjentów, którzy mają potwierdzone zakażenie koronawirusem SARS – CoV – 2. Jednak należy podkreślić, że za organizację transportu medycznego pacjentów i ich przewiezienie odpowiada dyrektor placówki medycznej” – poinformowała rzeczniczka.

Wojewoda Mazowiecki przekazał Mazowieckiemu Szpitalowi Specjalistycznemu środki finansowe w kwocie 62 800 zł na zakup środków ochronnych (m.in. kombinezonów ochronnych, masek, przyłbic, preparatów do dezynfekcji rąk). Wsparł również Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach (462 650 zł – wypłacone w II transzach).

10 szpitali na Mazowszu leczy zakażonych

Obecnie na Mazowszu funkcjonuje 10 placówek, które leczą pacjentów z koronawirusem. Informacje o zajętych i wolnych miejscach w tych placówkach są codziennie raportowane przez szpitale do Wojewody Mazowieckiego. Według stanu na 2 kwietnia 2020 r. na Mazowszu było ponad 1400 łóżek dla pacjentów z koronawirusem, z czego ok. 25 proc. było zajętych – informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w przesłanym komunikacie.

Czytaj też: Koronawirus w Radomiu. Zakażeni pacjenci szpitala na jednym oddziale z niezakażonymi

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone