SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wojewoda podsumował kampanię „Czyste Mazowieckie”

fot. Flickr

W Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie w czwartek odbyła się konferencja, na której podsumowano efekty tegorocznej edycji kampanii „Czyste Mazowieckie”. W 2019 roku w ramach tego programu wiedzę o działaniach na rzecz lepszego powietrza poznało ponad 2,6 tys. uczniów w 50 szkołach w 40 gminach. Zorganizowano ponadto szkolenia edukacyjne dla rodzin i uczniów, które odbyły się w Raszynie, Otwocku, Winnicy oraz w Wyszkowie.

Mamy nadzieję, że atrakcyjna forma szkoleń i warsztatów zachęci dzieci i młodzież z Mazowsza do zaangażowania się w ochronę środowiska i ekologię. Dbałość o środowisko to nasz wspólne zadanie – mówił w czwartek wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. – Pamiętajmy, że jako dorośli powinniśmy też dawać dobry przykład – dodał.

„Czyste Mazowieckie” to rozbudowany ekologiczny program edukacyjno-informacyjny dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych realizowany na terenie województwa mazowieckiego. Kampania ma zachęcić mieszkańców Mazowsza do skorzystania z rozwiązań, które mają za zadanie wesprzeć walkę o lepsze powietrze. Chodzi o m.in. wymianę nieefektywnych energetycznie pieców starego typu, w tym pieców i kotłów na paliwa stałe, na nisko emisyjny kocioł nowej generacji, piec gazowy, elektryczny lub pompę ciepła w sytuacjach, kiedy nie jest możliwe podłączenie do sieci ciepłowniczej na danym terenie.

Program wspiera również działania energooszczędności w obrębie gospodarstwa domowego, takie jak wymiana docieplenie przegród budynku, poprawiające redukcję utraty ciepła, montaż nowoczesnej stolarki okiennej i drzwiowej, w tym również bram garażowych, a także instalację wentylacji mechanicznej z rekuperatorem, czyli z systemem kontroli utraty ciepła i jego odzyskiwaniem. Obejmuje też dofinansowanie montażu lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody.

Czytaj też: Sejmik Województwa Mazowieckiego już po pierwszym posiedzeniu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone