SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Po proteście wojewoda interweniuje ws. budowy bloków w Radomiu

Borki w Radomiu/fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł interweniuje po petycji mieszkańców Radomia w sprawie sprzeciwu wobec budowy pięciu bloków na Borkach w pobliżu zalewu. Uchwałę o powstaniu nieruchomości przyjęli w grudniu ubiegłego roku radni.

Teraz uchwałę sprawdzi wojewoda. – Urząd Wojewódzki zwrócił się do prezydenta Radomia o złożenie wyjaśnień potwierdzających, że planowana inwestycja jest zgodna z obowiązującym studium uwarunkowań i kierunku zagospodarowania przestrzennego miasta Radomia – mówi Radiu dla Ciebie rzeczniczka wojewody Ewa Filipowicz.

Wojewoda zbada zgodność z prawem uchwały podjętej przez Radę Miejską w Radomiu 20 grudnia 2021 roku. Obecnie wojewoda czeka na przekazanie szczegółowych wyjaśnień i dostarczenie dokumentacji – dodaje Filipowicz.

Czekanie na decyzję

Pod petycją podpisało się ponad pół tysiąca osób. Inwestycji jest przeciwny także przewodniczący Komisji Gospodarki w Radzie Miasta Robert Fiszer. – Dwie kondygnacje tych bloków są za wysokie. Moim zdaniem miasto nie powinno tam budować bloków, ale powinno wykupywać działki po stronie ulicy Kosowskiej tam, gdzie są te „zielone chaszcze”, żeby tam zrobić ładny park – mówi.

Bloki chce wybudować Radomskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Administrator”. Jeśli Konstanty Radziwiłł nie uchyli uchwały, inwestor będzie mógł rozpocząć budowę.

Czytaj też:

Mieszkańcy nie chcą nowych bloków na Borkach. Petycja do wojewody

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone