SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Wojewoda dopuścił do użytku trzy nowe stacje metra na Woli

Metro na Woli/fot. mat. prasowe

Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie stacji II linii metra: Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Wojewoda Konstanty Radziwiłł wyraził nadzieję, że władze stolicy uwzględnią sytuację epidemiologiczną, decydując o dacie udostępnienia kolejki mieszkańcom.

Decyzję o dopuszczeniu do użytkowania stacji i wentylatorni, MWINB wydał 31 marca. Księcia Janusza, Młynów i Płocka to stacje stanowiące pierwszy etap realizacji zachodniego odcinka II linii metra, usytuowanego na Woli.

Zadaniem wojewódzkiego nadzoru budowlanego było sprawdzenie, czy stacje są wybudowane zgodnie z przepisami i projektem. Procedura objęła analizę dokumentacji oraz przeprowadzenie kontroli w terenie – poinformowano w komunikacie zespołu prasowego wojewody Konstantego Radzwiłła.

Wojewoda liczy na uwzględnienie bezpieczeństwa warszawiaków

Radziwiłł, zacytowany w komunikacie prasowym, podziękował pracownikom inspekcji nadzoru budowlanego za ogromny wysiłek włożony w wydanie decyzji zezwalającej na użytkowanie. – Dziękuję również m.st. Warszawie i Metru Warszawskiemu za dobrą współpracę przy odbiorze tej inwestycji – dodał.

Teraz decyzja o oficjalnym otwarciu stacji zależy od władz Warszawy, które mam nadzieję będą uwzględniać sytuację epidemiologiczną i wybiorą odpowiednią formę i datę udostępnienia podziemnej kolejki dla mieszkańców – podkreślił wojewoda mazowiecki.

Przewidywany termin uruchomienia nowych stacji drugiej linii metra na Woli to 4 kwietnia. Decyzję, co do tego, czy termin ten zostanie zachowany, stołeczny ratusz ma przekazać w tym tygodniu.

Czytaj też:

Deklarację o gospodarowaniu odpadami można złożyć zdalnie

Koronawirus. Dwa oddziały szpitala w Wołominie zamknięte

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone