SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Co z kadrą w Szpitalu Południowym? „Mają ją wyznaczyć inne placówki”

Szpital Południowy w Warszawie/fot. facebook.com/SzpitalUrsynow

Wojewoda skieruje lekarzy i pielęgniarki do pracy w Szpitalu Południowym. Do placówek prowadzonych przez miasto, wpłynęło wczoraj pismo z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w tej sprawie.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Dyrektor wydziału zdrowia poprosił w piśmie o wskazanie przez każdy ze szpitali z listy co najmniej pięciu lekarzy, w tym jednego lub dwóch anestezjologów i dziesięciu pielęgniarek.

Zostaną oni skierowani przez wojewodę do pracy w covidowym Szpitalu Południowym – mówi rzecznik wojewody, Ewa Filipowicz. – Tam ma być docelowo 300 łóżek, w tej chwili działa pierwszy moduł, te łóżka zostały częściowo uruchomione, natomiast jest potrzeba, żeby w tym tygodniu poszerzyć tę działalność, jest potrzebny personel – tłumaczy.

Już wcześniej przekazaliśmy miastu listę lekarzy – ochotników do pracy w Szpitalu Południowym – dodaje Filipowicz. – Niestety nie mamy informacji zwrotnej, co stało się z tymi kandydaturami i oczekujemy jeszcze takiej informacji ze strony ratusza, czy był kontakt z tymi osobami chętnymi do pracy – wyjaśnia.

O skierowanie tam lekarzy zawnioskował sam ratusz. Z dokumentu wynika, że potrzeba blisko 230 osób, zarówno lekarzy jak i pielęgniarek.

W Szpitalu na Ursynowie jest teraz 76 łóżek dla pacjentów z COVID-19.

Czytaj też: Niedługo ma ruszyć nowa stacja pogotowia ratunkowego 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone