SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wodna Formuła 1. Udany występ Bartka Marszałka w Portugalii

fot. www.f1h2o.com

Bartek Marszałek do udanych może zaliczyć sobotni występ w drugiej tegorocznej odsłonie cyklu Grand Prix Wodnej Formuły 1. W portugalskim Portimao pochodzący z Warszawy kierowca zajął trzecie miejsce w sesji kwalifikacyjnej. Główne zawody w niedzielę.

Niespełna trzy sekundy – tyle zajmuje kierowcom wodnych bolidów osiągnięcie prędkości 100 km/h. Jedynym Polakiem, który występuje w najbardziej elitarnej klasie wyścigów na wodzie jest Bartek Marszałek.

Warszawianin w drugiej tegorocznej odsłonie cyklu Grand Prix F1H2O osiągnął trzeci rezultat sesji kwalifikacyjnej. Do zwycięscy, Fina Sami Selio stracił 0,18 sekundy. Drugi był Szwed Eric Stark.

fot. www.f1h2o.com

Sukces w kwalifikacjach zaostrzył apetyt kibiców przed niedzielnymi zawodami. Do głównego wyścigu zawodnicy staną o 15.30 czasu miejscowego.

Pierwsze tegoroczne zawody w Arabii Saudyjskiej nie doszły do skutku z powodu złej pogody. Tegoroczne zmagania zakończą się w grudniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W ubiegłym roku Marszałek w klasyfikacji generalnej zajął 15. miejsce.

Ponad 30-letnia tradycja

Mistrzostwa Świata Motorowodnej Formuły 1 (F1H2O) to zmagania w wiodącej na świecie dyscyplinie w ramach sportów motorowodnych z 35-letnią tradycją. To najbardziej prestiżowa i profesjonalna seria wyścigów na wodzie, często porównywana do samochodowej F1.

O tytuł mistrzowski walczy grupa 20 zawodników z 12 państw. Silnik o mocy 450 KM zamontowany w bolidach, pozwala rozpędzić się w zakresie od 0 do 100 km/h w mniej niż 2,5 sekundy i uzyskać maksymalną prędkość 250 km/h.

Siła podczas zakrętu przy 200 km/h jest podobna do tej, jaką czują piloci wojskowych myśliwców. Łodzie biorące udział w zawodach są zaawansowanymi technicznie bolidami wyścigowymi zbudowanymi z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Zdjęcia bolidu Bartka Marszałka do zobaczenia TUTAJ.

Wyniki rywalizacji w ramach Grand Prix na bieżąco można natomiast śledzić na stronie cyklu

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: Bartek Marszałek

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone