SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wodna Formuła 1. Szóste miejsce Bartka Marszałka w Portimao

fot. Bartosz Marszałek Facebook

Jedyny Polak ścigający się w Mistrzostwach Świata Motorowodnej Formuły 1 dał piękny występ w Portugalii i w głównych zawodach cyklu Grand Prix w Portimao – uplasował się na 6 pozycji. 

Do lidera zawodów, brytyjczyka Shauna Torrente – stracił 16 i 73 setne sekundy. Jak podkreśla –  jest bardzo zadowolony z wyniku, zwłaszcza że ostatni raz siedział w wodnym bolidzie w grudniu – na poprzednich zawodach.

– Jestem jedyny z pierwszej dziesiątki zawodników, chyba nawet wszystkich, który nie trenował. Wczoraj po tylu miesiącach przerwy miałem okazje potrenować. Moje możliwości finansowe nie pozwalają mi na trenowanie pomiędzy wyścigami – tłumaczy Marszałek.

Warszawianin liczy, że wkrótce pojawi się partner, który umożliwi mu realizowanie się bardziej w tym sporcie. – Wynik tych zawodów pokazuje, ŻE jest we mnie potencjał. To jest formuła jeden, najwyższa klasa wyścigów. Treningi wiążą się z nakładami finansowymi, ja teraz sam przygotowuje łodzie, czy silniki. To wszystko w jakiś sposób odsuwa mnie od tego, żeby realizować wszystko tak jak powinno to być – dodaje kierowca.

Kolejne zawody – w lipcu we Francji. Tam ponownie będziemy mogli podziwiać polskiego kierowcę.

Ponad 30-letnia tradycja

Mistrzostwa Świata Motorowodnej Formuły 1 (F1H2O) to zmagania w wiodącej na świecie dyscyplinie w ramach sportów motorowodnych z 35-letnią tradycją. To najbardziej prestiżowa i profesjonalna seria wyścigów na wodzie, często porównywana do samochodowej F1.

O tytuł mistrzowski walczy grupa 20 zawodników z 12 państw. Silnik o mocy 450 KM zamontowany w bolidach, pozwala rozpędzić się w zakresie od 0 do 100 km/h w mniej niż 2,5 sekundy i uzyskać maksymalną prędkość 250 km/h.

Siła podczas zakrętu przy 200 km/h jest podobna do tej, jaką czują piloci wojskowych myśliwców. Łodzie biorące udział w zawodach są zaawansowanymi technicznie bolidami wyścigowymi zbudowanymi z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Zdjęcia bolidu Bartka Marszałka do zobaczenia TUTAJ.

Wyniki rywalizacji w ramach Grand Prix na bieżąco można natomiast śledzić na stronie cyklu

Czytaj też:

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone