SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Otwock. Urzędnicy przenoszą pracę do kontenerów przed ratuszem

Kontenery przed Urzędem Miasta w Otwocku/fot. Facebook/Jarosław Margielski

Najpóźniej od przyszłego poniedziałku mieszkańcy podwarszawskiego Otwocka będą mogli załatwić wszystkie sprawy urzędowe osobiście, nie obawiając się o zarażenie koronawirusem. Przed magistratem trwa montaż specjalnych kontenerów, w których będą przyjmowani interesanci. Jest to dużo tańsze rozwiązanie niż przystosowanie pomieszczeń magistratu do obecnych wymogów sanepidu.

Miasto wypożyczyło dwa moduły kontenerowe wyposażone w trzy odseparowane od siebie stanowiska. Przy każdym z nich będzie czekał na interesanta jeden urzędnik. Petenci czekający na zewnątrz zostaną zaproszeni do środka przez interkom. Jednorazowo będzie można obsłużyć sześciu interesantów.

Dzięki temu mieszkańcy będą mogli załatwić każdą sprawę urzędową nie obawiając się o zarażenie koronowirusem – zapewnił prezydent Otwocka Jarosław Margielski. Wyjaśnił, że do od czasu ogłoszenia stanu epidemii urząd ograniczył swoje działania do najbardziej istotnych spraw, np. do wydawania aktów zgonów. Teraz będzie mógł powrócić do pełnego zakresu spraw.

Margielski wyjaśnił, że montaż modułów jest dużo tańszym rozwiązaniem niż przystosowanie pomieszczeń magistratu do obecnych wymogów sanitarno-epidemiologicznych.

Zapowiedział, że prawdopodobnie już w piątek, a na pewno w poniedziałek rozpoczną działanie nowe punkty obsługi.

Czytaj też:

Koronawirus. Rośnie liczba zakażonych na wschodzie Mazowsza

Ginekolog zakażony. Zamknięty oddział szpitala i przychodnia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone