SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ratusz organizuje konkurs na dodatkowe miejsca w żłobkach

fot. pixabay

M.st. Warszawa zaprasza przedsiębiorców do udziału w konkursie na organizację opieki nad dziećmi „Żłobek dla maluszka 20-23”. Miasto zapewni miesięczne dofinansowanie do zaoferowanego miejsca w żłobku w wysokości 1500 zł w 2020 r. i 1400 zł w latach 2021-2023 – poinformował w piątek stołeczny ratusz.

Jak zaznaczył magistrat, oferty można składać do 31 lipca do godz. 16. Wyjaśnił, że do konkursu mogą przystąpić podmioty posiadające wpis do rejestru żłobków, który obejmuje miejsca zadeklarowane w ofercie konkursowej. „W ramach złożonych ofert przedsiębiorcy mogą zadeklarować miejsca organizacyjne na terenie wszystkich dzielnic Warszawy” – dodał ratusz.

„Oferent otrzyma dodatkowe środki na przystosowanie żłobka do odpowiedniego reżimu sanitarnego, jeśli w ramach złożonej oferty zadeklaruje miejsca organizacyjne w placówce dla dzieci powyżej 20. tygodnia życia, a przed ukończeniem pierwszego roku życia, w roku szkolnym 2020/2021” – podkreślono.

Są pewne wymogi do spełnienia

Wyjaśniono też, że w swoich ofertach konkursowych, podmioty muszą m.in. „zapewnić właściwe warunki lokalowe, dostosować godziny pracy placówki do potrzeb wszystkich zainteresowanych, zapewnić różnorodność grup wiekowych począwszy od roku szkolnego 2021/2022”. Muszą także zatrudniać wykwalifikowaną kadrę z doświadczeniem (warunki określone w ustawie z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat trzech), a także prowadzić różnorodne zajęcia dla dzieci.

Ponadto podmiot nie może na dzień podpisania umowy, otrzymywać dofinansowania z innych źródeł na funkcjonowanie placówki, a w przypadku już podjętej współpracy z m.st. Warszawą, realizacja zadania nie budzi zastrzeżeń i wskazuje na wysoką jakość świadczonych usług.

Rodzice płacą tylko za wyżywienie dzieci

Ratusz przypomina także, że od września 2019 roku wszystkie miejsca w publicznych żłobkach oraz punktach dziennej opieki są bezpłatne – rodzice płacą jedynie za wyżywienie dzieci.

Szczegóły dotyczące konkursu TUTAJ.

Czytaj też:

Rusza Festiwal „Ślimakowe Rytmy”. Szósta edycja w nowej formule

Apel płockiej policji. Trwają poszukiwania 15-letniej Natalii

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone