SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Kwarantanna w Hi-Fi”. Władysław „Adzik“ Sendecki wystąpi w RDC!

„Kwarantanna w Hi-Fi”. Koncert Władysława "Adzika" Sendeckiego w RDC

Przed nami ostatni koncert z cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” przed wakacyjną przerwą. Już dziś o 18:05 w studiu Radia dla Ciebie wystąpi „jeden z najpotężniejszych i niezwykle kreatywnych pianistów solowych naszych czasów” – Władysław „Adzik“ Sendecki.

KWARANTANNA W HI-FI. ZOBACZ WSZYSTKIE KONCERTY CYKLU RADIA DLA CIEBIE

„Jak żaden inny współczesny pianista potrafi wydobyć jazzowe brzmienie od bluesa do postmodernistycznej, modalnej eksplozji improwizacji po klasyczne formy, przełamując i tak już sztuczną barierę między muzyką klasyczną a jazzem”.

„Jest dawno zaginionym potomkiem Schumanna, Debussy’ego i Griega, współczesnego mistrza małych form, który przeniósł jazz do rangi „drugiej muzyki klasycznej” w historii muzyki. Także w dłuższych formach muzycznych, takich jak dwudziestominutowa introdukcja, Sendecki okazuje się mistrzem emocji, który budzi przejmującą muzyczną wirtuozerią, harmonią i zmiennymi rytmami. Podobnie jak w adaptacji tradycyjnej polskiej kołysanki, która wcześniej służyła Chopinowi za wzór, także polskiemu emigrantowi i pianiście, z którym można porównywać kompletność Sendeckiego“. Süddeutsche Zeitung

Vladyslav Sendecki wywodzi się z „tradycji europejskiego fortepianu klasycznego z echami amerykańskiego ruchu. Jednak wszystko przesiąknięte jest duchem szeroko pojętej polskości słowiańskiej, można by rzec, Chopinowskiej frazy i prawdziwie poruszającego liryzmu”. Marek Romański, magazyn Hi Fi

Realizacja projektu „Kwarantanna w Hi-Fi” stała się możliwa dzięki Panu Markowi Lamertowi, który w czerwcu 2020 roku udostępnił Radiu dla Ciebie profesjonalny instrument koncertowy – fortepian Yamaha CF6. Obecnie do dyspozycji pianistów przekazał Radiu dla Ciebie fortepian koncertowy SHIGERU KAWAI. Koncerty prowadzi prezes RDC – Tadeusz Deszkiewicz.

Wszystkie koncerty w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” transmitowane są na antenie Radia dla Ciebie, a także na naszej stronie rdc.pl, na kanale RDC w serwisie YouTube, na profilu na Facebooku oraz w aplikacji mobilnej.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone