SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wkrótce przetarg na budowę odcinka Płońsk – Czosnów trasy S7

Zdjęcie ilustracyjne/fot. GDDKiA

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber zatwierdził program inwestycji dla budowy 34,6 km odcinka drogi ekspresowej S7 Płońsk – Czosnów – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Infrastruktury. Umożliwia to ogłoszenia przetargu na budowę tego odcinka.

Jak podało MI, program inwestycji dla S7 Płońsk – Czosnów oznacza możliwość ogłoszenia w „najbliższym czasie” przetargu na rozbudowę drogi krajowej nr 7 do standardów drogi ekspresowej. Realizacja inwestycji planowana jest w formule „projektuj i buduj”, zawarcie umowy z wykonawcą jest planowane na początku 2020 r., a zakończenie budowy – na lipiec 2023 r.

Po trzy pasy w obu kierunkach

Inwestycja jest planowana w podziale na 3 odcinki: Siedlin – Załuski, Załuski – Modlin i Modlin – Czosnów. Zakres prac budowlanych obejmuje rozbudowę drogi krajowej nr 7 do standardów drogi ekspresowej – dwujezdniowa po 3 pasy o nośności 115 kN/oś, budowę węzłów drogowych: Poczernin, Przyborowice i Ostrzykowizna, rozbudowę węzłów drogowych: Załuski, Modlin i Błonie, rozbudowę mostu na Wiśle w Zakroczymiu, budowę dróg dla obsługi przyległego terenu, z wyposażeniem w urządzenia bezpieczeństwa ruchu, ochrony środowiska, obiektów inżynierskich, oraz budowę i przebudowę urządzeń infrastruktury zewnętrznej kolidującej z drogą.

Jak podkreśliło MI, na planowanym odcinku przewidziano budowę 30 obiektów inżynierskich o łącznej długości 2923 m. Zaprojektowano mur oporowy o powierzchni 1200 m kw., powstaną dwa przejścia dla zwierząt dużych – jedno dołem i jedno górą o łącznej długości 106 m, oraz 18 przejść dolnych dla małych zwierząt.

Droga ekspresowa S7 jest jednym z najważniejszych korytarzy transportowych w Polsce. Łączy Trójmiasto i zespół portów z Warszawą i południem Polski. Sukcesywnie oddajemy do ruchu oraz kierujemy do realizacji kolejne odcinki tej trasy, tak aby podróżowanie drogą ekspresową S7 stało się jeszcze bardziej komfortowe, przewidywalne i bezpieczne – powiedział cytowany w komunikacie MI wiceminister Weber.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone