SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Borkoś” wybudzony ze śpiączki po wypadku. „Pełniliście dyżur za mnie”

fot. Borkoś/Facebook/Instagram/borkos_ratownik

Jestem Wam wdzięczny za to jak wiele zrobiliście, gdy ja nie mogłem zrobić nic – napisał w czwartek na Facebooku Marcin „Borkoś” Borkowski po wybudzeniu ze śpiączki. To pierwszy kontakt popularnego ratownika medycznego z internautami od ponad miesiąca. W połowie października w Warszawie doszło do wypadku z udziałem motoambulansu, którym kierował. Lekarze określali stan zdrowia „Borkosia” jako bardzo ciężki.

Marcin Borkowski opublikował na swoim profilu na Facebooku i Instagramie pierwszy post od ponad miesiąca. Jak przekazał ratownik, jest wdzięczny wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają go po wypadku, w którym uczestniczył. „Nawet sobie nie wyobrażacie jak bardzo się cieszę, jak bardzo jestem Wam wdzięczny za te wszystkie inicjatywy i to jak wiele zrobiliście, gdy ja nie mogłem zrobić nic…” – czytamy we wpisie. „Borkoś” odniósł się również do swojego obecnego stanu zdrowia. „Sprawność prawej ręki nie została jeszcze rozstrzygnięta, potrzebne będą kolejne zabiegi, a potem ogólna rehabilitacja, ale o tym wszystkim będę Was informować” – napisał.

Długa rekonwalescencja

Do wypadku z udziałem Marcina „Borkosia” Borkowskiego doszło 13 października około godziny 17:00 w Warszawie. Policja potwierdziła, że na ul. Radzymińskiej motoambulans zderzył się wówczas z samochodem osobowym. Kierująca autem była trzeźwa. Według nieoficjalnych informacji wypadek miał miejsce w momencie, gdy kierująca oplem włączała się do ruchu. Wtedy miało dojść do zderzenia z jadącym na sygnale skuterem.

Ranny ratownik trafił do szpitala przy ul. Szaserów. Prezes stołecznego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Paweł Błasiak poinformował, że Borkowski przeszedł operację ortopedyczną i jest pod opieką lekarzy. – Dobrą informacją jest to, że żyje – podkreślił Błasiak.

Apel o krew

Dzień po wypadku na koncie „Borkosia” na Instagramie pojawiła się informacja, według której stan ratownika był ciężki, ale stabilny i jest on utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Czeka go kilka operacji, a później rehabilitacja. W związku z tym powstała zbiórka na ten cel. Przyjaciele i rodzina ratownika zaapelowali również o oddawanie krwi ze wskazaniem: Marcin Borkowski, Wojskowy Instytut Medyczny, Odział Intensywnej Opieki Medycznej.

Marcin „Borkoś” Borkowski jako wolontariusz pomaga potrzebującym, a skuter był jego mobilnym ambulansem. Ratownik był w wakacje gościem Radia dla Ciebie. Specjalnie dla naszych słuchaczy opowiadał m.in. o tym, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.

Czytaj też:

Apel o krew i zbiórka na rehabilitację Marcina „Borkosia” Borkowskiego

Zderzenie motocykla z samochodem. Marcin Borkowski w szpitalu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone