SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Wiśniewo planuje rozbudowę oczyszczalni ścieków

fot. Wikipedia Commons

Gmina Wiśniew chce rozbudować oczyszczalnię ścieków. Samorząd przeznaczył na ten cel 10 mln. O tyle właśnie gminny budżet przekraczały oferty zainteresowanych firm.

To długo wyczekiwana i bardzo potrzebna inwestycja, bo na podłączenie do kanalizacji czekają kolejne miejscowości – mówi wójt Krzysztof Kryszczuk. – Oczyszczalnie będzie rozbudowywana, nie zmieni się technologia oczyszczania ścieków. Teraz mamy lagunę wewnątrz budynku. Te czynności będą odbywać się po za tym budynkiem, w specjalnych zbiornikach. Będzie to nowoczesna oczyszczalnia – zaznacza.

Nowa technologia

Inwestycja jest duża, całkowicie zmieni się technologia oczyszczania i zwiększy wydajność tej instalacji – zapewnia wójt Krzysztof Kryszczuk. – Będzie tam fotowoltaika co pozwoli oszczędzać pieniądze. Trasy dojazdowe, żeby wóz mógł dojechać do okolicznych miejscowości bez oczyszczalni – dodaje.

Remont oczyszczalni jest częścią projektu dotyczącego rozbudowy kanalizacji w gminie Wiśniew. Samorząd zamierza podłączyć do niej kolejne 5 miejscowości. Do tego zbudowana zostanie także nowa droga dojazdowa, bo aktualnie użytkowana – składa się z betonowych płyt, które są w złym stanie. Prace pochłoną około 10 mln zł. Póki co – gmina ogłosiła drugi przetarg na inwestycję. W poprzednim oferty przekraczały budżet od 5 do 12 mln.

Czytaj też: 

Wiśniewo doczeka się rozbudowy kanalizacji. „To wielkie wydarzenie”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone