SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Siatkarki Wisły Warszawa bez hali na ekstraklasę. Miasto uspokaja

fot. Pixabay

W ubiegłym tygodniu alarmowaliśmy, że siatkarki które awansowały do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce – z powodu braku odpowiedniej hali – mogą przenieść się do innego miasta pod Warszawą. Stołeczny ratusz robi wszystko, by siatkarki Wisły rozgrywały swoje ekstraklasowe mecze w Warszawie. To zapewnienie ze strony Janusza Samela, dyrektora stołecznego biura sportu.

– Jesteśmy w trakcie modernizacji hali na Bemowie, gdzie do tej pory grała Wisła – tłumaczy Janusz Samel. – Mam nadzieje, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i w październiku będziemy mogli oddać zmodernizowana hale do użytku, o powiększona liczbę miejsc na trybunach. Mam również nadzieję, że zarówno koszykarska Legia Warszawa, jak i siatkarska Wisła Warszawa będą rozgrywały tam swoje mecze w ekstraklasie – wyjaśnia.

– Cały czas liczymy na pomoc miasta – mówi prezes Wisły Warszawa, Grzegorz Kulikowski. – W Warszawie nie ma w tej chwili praktycznie hali do rozgrywania tego typu zawodów. Są tylko dwie hale: na Torwarze i na Ursynowie. Jak wiemy, są bardzo obłożone – dodaje.

W stolicy jeszcze dwa inne obiekty spełniają wymagania licencyjne. To hala na Woli i Arena Ursynów. Te obiekty są jednak przepełnione.Wisła jest czwartym klubem ze stolicy, który będzie grał w przyszłym sezonie w najwyższej lidze rozgrywkowej.

Czytaj też:

Siatkarki Wisły Warszawa awansowały do ekstraklasy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone