Wisła Płock pokonała Legię i wygrała Derby Mazowsza

• 16.12.2017 22:28

• Aktualizacja: 23:05 25.07.2022

Piłkarze Legii Warszawa przegrali przed własną publicznością z Wisłą Płock 0:2 (0:2) w meczu 21. kolejki ekstraklasy.
Goście objęli prowadzenie już w 10 minucie po strzale z rzutu karnego Urugwajczyka Nico Vareli. Siedem minut później samobójczą bramkę zdobył obrońca gospodarzy Jakub Czerwiński.

W innych sobotnich meczach Pogoń Szczecin wygrała z Arką Gdynia 1:0, a Sandecja Nowy Sącz zremisowała z Lechią Gdańsk 2:2.

W niedzielę Lech Poznań podejmie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza (15.30), a Wisła Kraków zagra z Zagłębiem Lubin (18.00). Na zakończenie tej serii spotkań w poniedziałek Górnik Zabrze rywalizować będzie z Cracovią.

Broniąc tytułu Legia prowadzi w tabeli z 38 punktami. Dwa punkty do lidera tracą Górnik i Jagiellonia Białystok.