SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pierwsze wspólne treningi w Wiśle Płock. „Wrócili w dobrej formie”

fot. Wisła Płock/Facebook

Testy fizyczne wypadły dobrze, teraz pracują nad powrotem do pełni dyspozycji. Pierwsze dni grupowych treningów zespołu Wisły Płock w dużej mierze upłynęły pod znakiem kontroli piłkarzy. Zdecydowana większość na boisko wróciła w dobrej formie.

Utrzymali dyscyplinę i na boisko wrócili w dobrej formie fizycznej – chwalił piłkarzy w „Magazynie Sportowym RDC” Mateusz Oszust, trener przygotowania fizycznego Wisły Płock. – Nie można zawodnikom nic zarzucić. Wydaje mi się, że realizowali to, co mogli w tych warunkach, jakie mieli w domu – dodał.

Gość Radia dla Ciebie zaznaczył, że wśród piłkarzy widać głód piłki. – Wszyscy odetchnęliśmy i cieszymy się, że możemy wrócić do środowiska naturalnego, jakim jest boisko. Nie ukrywam, że każdy za tym tęsknił – zarówno piłkarze, jak i trenerzy – mówił Oszust. Warunki trenowania są na razie specyficzne. – Każdy ma swoją piłkę, którą zabiera do domu, staramy się nie wprowadzać takich środków, które opierałby się na dużej liczbie pojedynków jeden na jeden. Na razie to są zajęcia wprowadzające – tłumaczył członek sztabu trenerskiego Wisły.

Mateusz Oszust wierzy, że mimo krótkiego okresu przygotowawczego, uda się wypracować odpowiednią formę. – Zawsze jako trenerzy pracujemy w deficycie czasu i wydaje mi się, że i tym razem sobie poradzimy – przekonywał.

Do grupowych treningów piłkarze Wisły Płock wrócili w piątek. Pierwszy mecz w PKO Ekstraklasie po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, „Nafciarze” mają rozegrać 1 czerwca. Ich przeciwnikiem będzie Korona Kielce.

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: grupowe treningi piłkarzy Wisły Płock po przerwie

Czytaj też:

Koronawirus. Piłkarze Radomiaka wznowili treningi w grupach

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone