SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Wisła Płock ma nowego trenera. M. Bartoszek zastąpi R. Sobolewskiego

Maciej Bartoszek/fot. Wisła Płock

Do końca sezonu szkoleniowcem Wisły Płock będzie Maciej Bartoszek. – Spokojny byt Wisły w ekstraklasie jest rzeczą najważniejszą, sprawą priorytetową. Chcę, żeby zespół sprawiał jak najwięcej satysfakcji kibicom – powiedział nowy trener „Nafciarzy” po podpisaniu umowy.

W poniedziałek rozstał się z Nafciarzami Radosław Sobolewski, który zespół Wisły prowadził od sierpnia 2019 roku. Nowy szkoleniowiec podpisał kontrakt tylko do 30 czerwca 2021 roku. Nie wiadomo, czy rozmowa z klubem dotyczyła ewentualnego przedłużenia umowy na następny sezon.

Powrót do Ekstraklasy

Ostatnio, od 6 marca 2020 do 11 marca 2021, 44-letni Bartoszek był szkoleniowcem pierwszoligowej Korony Kielce. W swojej dotychczasowej karierze prowadził m.in.: Chojniczankę Chojnice, Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, Zawiszę Bydgoszcz, Legionovię Legionowo, Pelikana Łowicz, GKS Bełchatów.

Nowemu trenerowi w pracy pomagać będzie asystent Mateusz Sobota, w przeszłości sprawujący różne funkcje w Ruchu Radzionków, Lechii Tomaszów Mazowiecki, Garbarni Kraków oraz Ruchu Chorzów.

Po odejściu Sobolewskiego z klubem pożegnali się jego asystenci Mariusz Kondak i Sławomir Nazaruk.

Utrzymanie priorytetem

Po podpisaniu kontraktu na ostatnią część sezonu 2020/21 trener Bartoszek zadeklarował: – Spokojny byt Wisły w najwyższej klasie rozgrywkowej jest rzeczą najważniejszą, sprawą priorytetową. Chcę, żeby zespół sprawiał jak najwięcej satysfakcji kibicom. Nie chcę zdradzać najbliższym przeciwnikom recepty na nas i tego jak chciałbym, żeby zespół grał.

Zaznaczył, że najpierw porozmawia z zawodnikami i im przedstawi swoją receptę na drużynę. – W każdym kolejnym treningu będziemy zmieniali i budowali oblicze Wisły. Wszyscy piłkarze mają czystą kartę i każdy ma prawo wystąpić w najbliższym meczu w podstawowym składzie – powiedział.

Sztab szkoleniowy Nafciarzy na ostatnią część sezonu 2020/21: trener – Maciej Bartoszek, asystenci – Łukasz Nadolski i Mateusz Sobota, trener bramkarzy – Artur Łaciak, trener przygotowania fizycznego – Mateusz Oszust, kierownik drużyny – Piotr Soczewka.

Drużyna Wisły najbliższy mecz w ekstraklasie rozegra w niedzielę z Jagiellonią Białystok. Początek o godz. 15:00.

Czytaj też:

R. Sobolewski odchodzi z Wisły Płock, szybciej niż zapowiadano

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone