W. Suwara sportowcem sierpnia na Mazowszu w plebiscycie RDC

• 16.09.2019 11:37

• Aktualizacja: 14:04 30.08.2022

Wiktor Suwara zwycięzcą plebiscytu RDC na sportowca Mazowsza w sierpniu. Mistrz Polski w biegu na 400 metrów pokonał mistrza świata w wioślarstwie Marcina Brzezińskiego i piłkarza Legii i reprezentacji Polski Artura Jędrzejczyka.
Suwara popisał się kapitalnym finiszem. Długi czas stawce przewodził Brzeziński. Zawodnik Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego wraz z kolegami z czwórki bez sternika wywalczył złoto na mistrzostwach świata. Ostatecznie to jednak biegacz AZS-u AWF Warszawa wygrał w cuglach zdobywając ponad 92 procent wszystkich głosów. Na najniższym stopniu podium znalazł się piłkarz Legii i reprezentacji Polski Artur Jędrzejczyk.

Już teraz można zgłaszać kandydatury na sportowca września na Mazowszu. Wystarczy wysłać maila z imieniem i nazwiskiem na adres sport@rdc.pl.