SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Wigilia dla ubogich i bezdomnych. 430 osób spotkało się na bożonarodzeniowym obiedzie

Fot. Sant'Egidio

Ubodzy, samotni i bezdomni spotkali się na bożonarodzeniowym obiedzie w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie. Święta z Ubogimi jak co roku organizuje Wspólnota Sant’Egidio. Ubogim towarzyszył metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz.

Stół zastawiony dla 430 osób, imienne zaproszenia i kolędowanie na żywo – wspólnota Sant’Egidio już po raz dziewiąty organizuje w Warszawie spotkanie świąteczne dla osób bezdomnych.

Poza zaproszonymi bezdomnymi, w uroczystości wzięło udział kilkuset wolontariuszy, którzy gotowali, usługiwali do stołu, rozdawali prezenty i dzielili się ciepłem.

– Chcemy, by w ten wyjątkowy dzień, osoby bezdomne poczuły się naprawdę ważne – mówiła Sylwia Gawrysiak ze wspólnoty.

Obiad był również bardzo wesoły – cały czas śpiewali kolędnicy.

Świąteczny obiad dla osób bezdomnych odbył się w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie. W pierwszy dzień świąt na bożonarodzeniowym obiedzie spotkajli się także ubodzy w Poznaniu. W drugi dzień świąt obiady dla ubogich odbędą się w Krakowie i Szczecinie.

Tradycja wspólnego bożonarodzeniowego obiadu dla ubogich narodziła się w Rzymie w 1982 roku. Podtrzymują je wspólnoty Sant’Egidio na całym świecie. W tym roku 700 świątecznych obiadów zasiądą ubodzy w 70 krajach. W Warszawie do świątecznego stołu zasiądzie przeszło 430 ubogich. Na całym świecie w świątecznych spotkaniach organizowanych przez Wspólnotę Sant’Egidio weźmie udział 250 tysięcy gości.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone