SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Ursynów. Wieżowiec bez parkingu podziemnego. „To eksperyment”

zdjęcie ilustracyjne/fot. Pxhere

To ma być eksperyment. Chcemy sprawdzić, czy będzie zainteresowanie takimi mieszkaniami – tak budowę 11-piętrowego wieżowca na Ursynowie skomentowała Architekt Warszawy Marlena Happach. Chodzi o budowany przy ul. Raabego blok, który nie zapewni mieszkańcom ani jednego miejsca parkingowego.

Dla tego rejonu Ursynowa nie ma ustalonego planu. Ratusz wydał warunki zabudowy dla inwestora, pozwalając mu na budowę bez parkingów. To rozwiązanie, które jest popularne na Zachodzie – mówi nam Marlena Happach – Dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, Architekt Miasta. – Pojawiają się potencjalni nabywcy – to są szczególnie młodzi ludzie, którzy chcieliby współtworzyć odpowiedzialne, zrównoważone miasto. Niektórzy są zainteresowani zakupem mieszkania bez miejsca parkingowego. To jest pewnego rodzaju eksperyment – dodaje.

Jak przekonuje Happach, w budynku będzie maksymalnie 50 mieszkań. Mieszkańcy będą świadomi tego, co kupią – wskazuje szefowa miejskiej urbanistyki. – Nie dopuszczamy sytuacji, że nabywcy mieliby przetrzymywać samochody na ulicy – podkreśla.

Te mieszkania będą przeznaczone dla osób, które wolą korzystać z komunikacji publicznej – wyjaśnia Happach. – Blok jest położony przy stacji metra Natolin. Inwestor zaproponował od razu zbudowanie rowerowni, jest też zaproponowana stacja wypożyczania samochodów na minuty – tłumaczy.

Na razie wieżowiec na Ursynowie jest jedynym budowanym w takiej konwencji na terenie Warszawy. Ratusz nie ma w planach realizacji podobnych pomysłów w innych punktach miasta.

Czytaj też:

Ursynów. W ratuszu załatwimy sprawy od ręki. Ruszył pilotaż

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone