SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Wiceprezydent Warszawy apeluje o wdrażanie pracy zdalnej

Michał Olszewski - wiceprezydent Warszawy/fot. UM Warszawa

Apeluję, aby wszędzie, gdzie jest to możliwe, wdrażać, stosować i rozwijać formułę pracy zdalnej, a także minimalizować czas przebywania w przestrzeni publicznej i przemieszczanie się komunikacją publiczną – napisał w liście do pracodawców i przedsiębiorców wiceprezydent stolicy Michał Olszewski.

W liście Olszewski przypomniał m.in., że stolica znalazła się w czerwonej strefie epidemicznej. „Władze Warszawy walczą z koronawirusem i apelują do wszystkich o odpowiedzialność i profilaktykę. Zdrowie i życie nas wszystkich zależy od przestrzegania zasad sanitarnych, dyscypliny społecznej, a także od ograniczania kontaktów bezpośrednich” – zaznaczył.

Minimalizujmy kontakt bezpośredni

Zwracam się z apelem, aby wszędzie, gdzie jest to możliwe, wdrażać, stosować i rozwijać formułę pracy zdalnej, a także minimalizować czas przebywania w przestrzeni publicznej i przemieszczanie się środkami publicznej komunikacji” – napisał Olszewski.

Nawiązał przy tym do nowych obostrzeń obowiązujących w środkach transportu publicznego. Zgodnie z nimi, zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej zajętych może być jedynie 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc.

Szukajmy alternatyw

Jak zaznaczył, ma świadomość, że specyfika wielu branż i profesji obejmuje bezpośrednie relacje. „Jednak w tej wyjątkowej dla nas wszystkich sytuacji ograniczanie spotkań i szukanie alternatywnych, bezpiecznych form kontaktu jest nieodzowne” – dodał.

Bardzo wiele zależy dziś od nas samych. Czas epidemii to wielki sprawdzian naszej zdolności do odnalezienia się w niepewnej rzeczywistości. Warszawscy przedsiębiorcy już nie raz udowadniali, że są w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom — nie mam wątpliwości, że tak będzie i tym razem. Wspólnie pokonamy koronawirusa!” – napisał Olszewski. List do przedsiębiorców, pracodawców i zrzeszających ich organizacji opublikował w mediach społecznościowych.

Czytaj też: Warszawa chce zmiany trybu nauczania w szkołach podstawowych

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone