SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Będzie dojazd do osiedla. Wiadukt przy Karczunkowskiej na wiosnę

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Pexels

Zakończenie wszystkich robót i oddanie do użytku wiaduktu przy ul. Karczunkowskiej w Warszawie planowane jest na wiosnę tego roku. W najbliższej okolicy ma powstać blisko trzytysięczne osiedle Mieszkania plus.

Na budowie nowego, bezkolizyjnego skrzyżowania przy ul. Karczunkowskiej w Warszawie wykonana została już cała konstrukcja wiaduktu drogowego – poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.  – Gotowe są podjazdy dla samochodów i schody dla pieszych. Na podjeździe od strony wschodniej zamontowane zostały balustrady i oświetlenie – zaznaczył.

Prace rozpoczną się wiosną 

Wykonawca ułoży nawierzchnię asfaltową kiedy pozwoli na to pogoda, czyli kiedy temperatury będą dodatnie – podało PKP PLK. – Zakończenie wszystkich robót i oddanie obiektu do użytku planowane jest na wiosnę tego roku– podkreślił Jakubowski. W sąsiedztwie wiaduktu znajduje się dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności przystanek Warszawa Jeziorki.

Jeszcze więcej mieszkań 

BGK Nieruchomości podpisał umowę na opracowanie projektu osiedla przy ul. Karczunkowskiej w Warszawie w ramach Mieszkania plus już latem ubiegłego roku. Na działce powstanie osiedle na ok. 2,7 tys. mieszkań, budowa – na ok. 15-hektarowej działce – ma ruszyć w drugiej połowie 2019 r.

Na działce przy ulicy Karczunkowskiej zaprojektowano 19 budynków mieszkalnych, w których znajdą się powierzchnie przeznaczone na działalność handlowo-usługową. Projekt przewiduje wydzielenie działki w centralnej części osiedla na wybudowanie szkoły podstawowej z przedszkolem, boiskiem i innymi terenami do rekreacji.

Mieszkanie plus to zbiór działań podejmowanych przez rząd, zmierzającym do zwiększenia inwestycji w dostępne cenowo mieszkania w sektorze prywatnym, samorządowym i rządowym. Istotnym elementem programu są zmiany w prawie, służące usprawnieniu realizacji inwestycji mieszkaniowych, zwiększeniu dostępności gruntów pod budowę mieszkań i pozyskaniu przez inwestorów dodatkowego kapitału.

Zmiany w najmie 

Od stycznia 2019 roku, wzorem zamożniejszych państw UE, niżej uposażonym najemcom będą przysługiwać również dopłaty do czynszów najmu, w tym również najmu z opcją dojścia do własności.

Oprócz zmian w prawie, mających stworzyć ramy dla realizacji inwestycji, utworzony Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju. Jego aktywami zarządza PFR Nieruchomości. Fundusz działa na zasadach komercyjnych inwestuje w nowe projekty mieszkaniowe – zarówno w małych, jak i dużych miastach.

W ramach programu Mieszkanie plus oddano już do użytkowania 480 mieszkań w Białej Podlaskiej, Jarocinie oraz Kępnie. W pierwszym półroczu bieżącego roku najemcy wprowadzą się do Mieszkania plus w Gdyni, Wałbrzychu oraz Kępicach. W Gdyni nabór na mieszkania już się zakończył i wnioski są weryfikowane.

Czytaj też: 

„Największe w ramach projektu Mieszkanie plus”. Budowa osiedla Nowe Jeziorki w przyszłym roku

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone