SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zaatakował ciężarną żonę siekierą. Są zarzuty dla żołnierza z Lisowa

Lisów pod Radomiem - to tu 34-letni żołnierz zaatakował siekierą swoją ciężarną żonę/fot. RDC

Sąd podjął decyzję o zastosowaniu trzymiesięcznego, tymczasowego aresztu dla 34-letniego żołnierza z Lisowa pod Radomiem, który zaatakował siekierą ciężarną żonę. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Dziecka nie udało się uratować. Dzień wcześniej mężczyzna usłyszał zarzuty.

Jak poinformował w sobotę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński, zgodnie z wnioskiem prokuratury sąd wydał decyzję o aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące, czyli do 17 grudnia.

Dzień wcześniej zarzuty

W piątek 34-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa żony poprzez zadanie jej ciosów siekierą w okolice głowy i ramion. Śledczy postawili mężczyźnie także zarzut zabójstwa dziecka. Grozi mu dożywocie.

Według rzecznika podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i odpowiadał na pytania prokuratora. Na tym etapie śledztwa prokuratura nie informuje jednak o szczegółach.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w jednym z domów w miejscowości Lisów k. Radomia. 34-latek zaatakował siekierą żonę będącą w ósmym miesiącu ciąży. Następnie mężczyzna poszedł do sąsiadki i powiedział jej o tym, co zrobił. Kobieta powiadomiła policję. Sprawca został zatrzymany.

Był w Afganistanie

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Ranna kobieta została przewieziona do jednego z radomskich szpitali. Jej stan był określany jako ciężki, realnie zagrażający życiu. Pomimo podjętych przez lekarzy starań, nie udało się uratować dziecka.

Badanie alkomatem wykazało, że 34-latek był trzeźwy. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań w kierunku obecności w organizmie środków odurzających. 34-latek jest żołnierzem 1. Brygady Pancernej w Wesołej. Wcześniej przebywał na misji w Afganistanie. Śledztwo prowadzi Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Czytaj też:

Zarzuty dla żołnierza z Lisowa, który zaatakował siekierą swoją żonę

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone