SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Warsztaty Żeglarskie na Wiśle dla dzieci z Płocka rozpoczęte

Warsztaty żeglarskie dla dzieci z Płocka/fot. RDC

Poznają tajniki wiązania węzłów, podstawy żeglowania i bezpiecznego zachowania się nad wodą. To także szansa, by popływać łódką pod okiem instruktora. Prawie dwadzieścioro dzieci z Płocka bierze udział w Warsztatach Żeglarskich na Wiśle.

Warsztaty żeglarskie są organizowane po raz trzeci w Morce. Niektóre dzieci są u nas od trzech lat, inne przyszły po raz pierwszy i na nie zawracamy szczególną uwagę, bo nowością jest dla nich pobyt nad wodą, jak i pływanie łódkami. Dzieci są od lat siedmiu do dwunastu – mówił Radiu dla Ciebie wiceprezes oddziału Żeglarsko-Motorowodnego PTTK Morka w Płocku Leszek Bartosik.

W trakcie dwutygodniowych warsztatów młodzi żeglarze zdobędą podstawową wiedzę również z zakresu bezpieczeństwa na wodzie.

Warsztaty są po to, żeby ich pobyt nad wodą nie był związany z niebezpieczeństwem i na tym się skupiamy. Jesteśmy klubem żeglarskim, więc również przekazujemy podstawową wiedzę o żeglarstwie. Dzieci uczą się pływać na optymistach, udostępniamy teren portu, ucząc się również wiązania węzłów żeglarskich i tego, jak się zachować w czasie wywrotki łodzi – informował Bartosik.

Dziś dzieci ćwiczyły pływanie, ale bez łodzi. Przy pięknej pogodzie korzystały z kąpieliska Sobótka.

Na zakończenie warsztatów młodzi adepci wraz z rodzicami wezmą udział w rejsie po Wiśle.

Czytaj też:

Kąpielisko na Jeziorze Górskim pod Płockiem już działa

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone