SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawscy plażowi pomogą aktywnie spędzić czas nad Wisłą

fot. UM st. Warszawy

Wisła przyciąga latem tysiące warszawiaków. W ciepłe dni największą popularnością cieszą się nadrzeczne bulwary i miejskie plaże. Tymi drugimi opiekują się warszawscy plażowi, od których przez cały sezon bezpłatnie wypożyczyć można m.in. sprzęt rekreacyjny.

Wisła ma wiele twarzy, ale z pewnością jedną z najważniejszych z nich są warszawscy plażowi. To osoby, które dbają o warszawiaków korzystających z uroków nadwiślańskich plaż – mówi Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta. Na 6 warszawskich plażach podpowiedzą, jak aktywnie spędzić czas nad rzeką, wskażą strefę sportu, prom, miejsca do grillowania, czy wypożyczą sprzęt potrzebny do udanego wypoczynku. – Wszystko bezpłatnie w ramach akcji „Dzielnica Wisła”– mówi plażowy Andrzej Dederko.

Każda z plaż ma swoją specyfikę. Saska i Żoliborz to miejsca, gdzie czas najchętniej spędzają rodziny z dziećmi. Dlatego w ramach naszych działań prowadzone są tam różnorodne zajęcia dla najmłodszych. Dzieci wraz z animatorami budują i puszczają latawce, malują kamienie czy plotą wianki – podkreśla Robert Zydel.

Atrakcje dla aktywnych

Dodatkowo, dla aktywnych na plażach Rusałka i Saska przewidziane są atrakcje sportowe. W każdy weekend warszawiacy mogą bezpłatnie uczestniczyć w treningach samoobrony, zajęciach wzmacniających z kettlebells, a także zregenerować i rozciągnąć mięśnie podczas godzinnego stretchnigu. Raz na trzy tygodnie, z plaży Rusałka wypływają rejsy na jachtach żaglowych typu Omega. Żaglówka jest tego dnia do dyspozycji dla wszystkich plażowiczów przez 5 godzin. Zainteresowani zabierani są na 30-minutowe wycieczki po Wiśle. Zapisy prowadzone są w punkcie Rusałka Dzielnicy Wisła. Fani plażowej siatkówki czy piłki ręcznej mogą bezpłatnie zarezerwować boisko znajdujące się na Poniatówce poprzez stronę internetową Letnia Strefa Rekreacji. Coraz większą popularnością cieszą się także rozkładane na piasku pola do badmintona – dostępne na wszystkich sześciu plażach.

Akcja podoba się warszawiakom.

Plażowych można spotkać w każdy słoneczny dzień. Do końca sierpnia i w dwa pierwsze weekendy września w godz. 11.00 – 20.00 na plażach Poniatówka, Romantyczna, Rusałka, Saska i Żoliborz.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone