SŁUCHAJ ONLINE
MENU

ZDM ogłosił przetarg na przebudowę placu Pięciu Rogów [ZOBACZ]

Nowy plac Pięciu Rogów - wizualizacja/fot. ZDM

Drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich ogłosili przetarg, który ma wyłonić wykonawcę przebudowy placu Pięciu Rogów u zbiegu ulic Chmielnej, Kruczej, Zgody, Brackiej i Szpitalnej – poinformował stołeczny ratusz.

Oferty w przetargu można składać do 24 lipca. „Jeżeli uda się go rozstrzygnąć, prace powinny zakończyć się w połowie przyszłego roku” – podał stołeczny magistrat. Ratusz zapewnia jednocześnie, że nowy plac będzie miejscem otwartym oraz dostępnym dla wszystkich użytkowników przestrzeni miejskiej.

Plac dla pieszych

Plac ma być jedną przestrzenią, bez wydzielonych chodników i jezdni. Przejazd przez plac zostanie zachowany tylko dla autobusów i rowerów w ciągu ul. Kruczej i Szpitalnej, nadrzędną rolę otrzyma tu ruch pieszy. „Ważnym elementem koncepcji jest wprowadzenie zieleni – drzew liściastych o ukształtowanej wysokości i koronie, a także fontanny” – zaznaczył ratusz. Jak dodał, na placu i w jego okolicach pojawią się także latarnie stylizowane na historyczne „pastorały”.

Zakres inwestycji znacznie wykracza jednak poza sam plac. „Przebudowę przejdzie ul. Szpitalna (do ul. Górskiego) i Krucza (do Al. Jerozolimskich) – zyskają nową nawierzchnię jezdni i chodnika” – zapowiedziano. Przebudowa czeka również placyk na osi ul. Kruczej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Widok.

Magistrat przypomniał także, że przygotowania do przebudowy trwają od kilku lat. Rozpoczęły się od konsultacji społecznych i konkursu architektonicznego, który rozstrzygnął najważniejsze założenia. Na tej podstawie Zarząd Dróg Miejskich zlecił opracowania dokumentacji budowlanej. Po uzyskaniu ostatniego uzgodnienia od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, projekt jest gotowy do realizacji.

Posłuchaj:

Jest sprawa: Plac Pięciu Rogów w nowej odsłonie. Kto skorzysta, czy ktoś straci?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone