SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawa. GDDKiA: wieczorem zamknięcie zawrotki na Puławskiej

fot. GDDKiA

W poniedziałek w godzinach wieczornych wprowadzamy czasową organizację ruchu związaną z zamknięciem tymczasowej tzw. zawrotki na węźle Puławska na Południowej Obwodnicy Warszawy – poinformowała rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska. Dodała, że to umożliwi wykonawcy połączenie istniejącej drogi ekspresowej S2 z jej nowobudowanym ursynowskim odcinkiem.

Według informacji przekazanych przez rzeczniczkę warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wykonawca, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wdraża ostatni etap prac przy węźle Puławska na Południowej Obwodnicy Warszawy. – Od wtorku nie będzie już możliwe skorzystanie z dodatkowego zjazdu z S2 w ul. Puławską w stronę centrum – zapowiedziała Tarnowska.

Po zamknięciu tymczasowej zawrotki kierowcy jadący S2 od strony Poznania, chcąc pojechać do centrum Warszawy na węźle Puławska, będą korzystać tylko z ronda zlokalizowanego pod wiaduktami Południowej Obwodnicy Warszawy – tłumaczyła.

Ostatni etap prac

Wskazała, że zamknięcie zawrotki umożliwi rozszerzenie frontu prac i wykonanie docelowego połączenia dotychczasowej S2 z nowo budowanym ursynowskim odcinkiem trasy. – Wykonawca będzie układał ostatnią (ścieralną) warstwę nawierzchni na trasie głównej oraz na dwóch łącznicach węzła Puławska – podkreśliła.

Następnie wykonawca wykona oznakowanie poziome i pionowe oraz zamontuje urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ponadto prowadzone będą roboty brukarskie – wyliczyła.

Przypomniała przy tym, że po zakończeniu budowy pierwszego odcinka POW od węzła Konotopa do węzła Puławska zawrotka została wykonana w celu dodatkowego ułatwienia dla mieszkańców Warszawy. – Dzięki etapowaniu prac związanych z połączeniem istniejącej S2 z nowym odcinkiem tej drogi, zminimalizowaliśmy utrudnienia – podała.

– Kierowcy mieli dodatkową możliwość (poza rondem pod wiaduktami S2) zjazdu z S2 w ul. Puławską w stronę centrum. Zawrotka miała funkcjonować do czasu wybudowania kolejnego odcinka S2 i otwarcia węzła Puławska w jego docelowym układzie – dodała.

Od 22 grudnia kierowcy mają do dyspozycji ponad 15 kilometrów Południowej Obwodnicy Warszawy między węzłami Warszawa-Wilanów a Lubelska wraz z nowym mostem na Wiśle. Na trasę można dostać się przez cztery węzły: Warszawa-Wilanów, Wał Miedzeszyński, Patriotów i Lubelska.

Łączny koszt budowy trzech odcinków S2, stanowiących fragment Południowej Obwodnicy Warszawy, to ok. 4,6 mld zł, z czego blisko 1,7 mld zł to wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego infrastruktura i środowisko.

Czytaj też: Ursynów. Radni chcą odcinkowego pomiaru prędkości w tunelu POW

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone