SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawa. Budowlańcy wrócili na teren Parku Zachodniego

Park Zachodni w Warszawie/fot. RDC

Najbardziej pechowa inwestycja warszawskiej Ochoty ma szanse zostać dokończona na wiosnę przyszłego roku. Mowa o Parku Zachodnim, którego budowa rozpoczęła się w 2017 roku. Prace przerwano po bankructwie wykonawcy.

Półtora roku po przeprowadzonej inwentaryzacji ogłoszono przetarg na dokończenie robót. Nikt się jednak nie zgłosił. Tym razem urząd Ochoty podzielił postępowanie konkursowe na kilka mniejszych. Tym razem chętnych udało się znaleźć. – Niestety, zapłacimy więcej niż planowaliśmy – mówi rzecznik Monika Beuth-Lutyk.

Mamy ponad roczną przerwę, w tym czasie wzrosły nam koszty materiałów i pracy. Byliśmy na to przygotowani. Ponadto, gdy wznawiamy działania po dość długiej przerwie, dochodzą dodatkowe pracepewne elementy trzeba naprawić, odtworzyć – dodaje.

Zdaniem ratusza, wykonanych jest już 70 procent prac. – Do zrobienia jest jeszcze naprawdę wiele – zaznacza Beuth-Lutyk. – Dokończenie alejek, mała architektura, fontanna, rzeczy związane z budową boiska, placu zabaw i siłowni plenerowej, dokończenie budowy kawiarni – wymienia rzecznik Urzędu Dzielnicy Ochota.

Jeżeli tym razem wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się na wiosnę. Dokończenie robót będzie kosztowało dzielnicę 4 mln zł. W związku z opóźnieniami, całkowity koszt inwestycji wzrósł o około 1,5 mln w stosunku do pierwotnego.

Czytaj też:

Park Zachodni na Ochocie: miała być zieleń, jest śmietnik i bankructwo wykonawcy

Wygórowane warunki? Brak chętnych na remont parku Zachodniego

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone