SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Szpital tymczasowy na Okęciu wznowi działanie

Szpital tymczasowy na Okęciu/fot. RDC

Wojskowy Instytut Medyczny na polu walki z czwartą falą pandemii koronawirusa. Niebawem zostanie ponownie uruchomiony szpital tymczasowy na Okęciu. Na razie jednak nie są znane terminy i liczba łóżek. Trwają ustalenia – powiedział Radiu dla Ciebie zastępca dyrektora WIM pułkownik Jarosław Kowal.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Jesteśmy w trakcie spotkań organizacyjnych mających na celu doszczegółowienie zasad funkcjonowania szpitala tymczasowego na Okęciu. Jak wiadomo, szpital jest w trybie pasywnym. Jest decyzja o jego ponownym uruchomieniu – przekazał w rozmowie z RDC płk Jarosław Kowal.

W szczycie trzeciej fali pandemii, na Okęciu było około 140 łóżek w tym 30 intensywnej terapii. Teraz liczby mają być podobne.

Jednocześnie WIM, dokłada łóżek w placówce przy Szaserów. Powstała tam placówka modułowa. – Na chwilę obecną uruchomiliśmy 30 łóżek, w tym sześć łóżek intensywnej terapii, i mamy założenie, aby nie później niż do 8 listopada podwoić liczbę tych łóżek, czyli finalnie posiadać 60 łóżek (covidowych- red.) i 12 łóżek intensywnej terapii – tłumaczy płk. Kowal

Jedyny dotychczas w pełni covidowy szpital w Warszawie – Szpital Południowy – wstrzymał przyjęcia pacjentów. Instalacja tlenowa w placówce przestała być wydajna. Na Mazowszu szpitale tymczasowe działają również w Radomiu i Siedlcach. Na początku listopada ma zostać reaktywowana lecznica w Ostrołęce.

Minionej doby na Mazowszu potwierdzono 1130 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 418 w samej Warszawie. W województwie w pełni zaszczepionych na COVID-19 jest 2 780 505 osób.

Łącznie od 4 marca 2020 roku, gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 982 143 przypadki. Zmarło 76 540 osób z COVID-19.

Czytaj też:

Szpital Południowy wstrzymał przyjęcia. Problemy z tlenem

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone