SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Szpital Południowy główną lecznicą covidową w Warszawie

Szpital Południowy w Warszawie/fot. PAP/Leszek Szymański

Głównym szpitalem covidowym w Warszawie będzie Szpital Południowy. Po zawieszeniu działalności tymczasowej lecznicy na Stadionie Narodowym, lecznica na Ursynowie stanie się buforem dla miasta – mówi rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz.

W Szpitalu Południowym jest wyznaczonych najwięcej łóżek dla pacjentów z COVID-19, bo w tej chwili ponad 200. Tak więc infrastruktura jest tam przygotowana. Jest również zabezpieczona dostateczna liczba kadry medycznej. Pacjenci są tam też w tej chwili hospitalizowani – wyjaśnia rzeczniczka.

Sytuacja epidemiczna w Warszawie zdecydowanie się poprawiła – dodaje Filipowicz. – Obecnie jest już mniej tych zakażeń i tak naprawdę dobowo w Warszawie dosłownie kilku pacjentów z potwierdzonym COVID-19 trafia do szpitali. I głównie właśnie do Szpitala Południowego – mówi.

Szpital Narodowy wygaszony

Do tej pory pacjenci trafiali do szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Od wczoraj jednak placówka jest wygaszona.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zaznaczył, że część infrastruktury szpitala – mimo demontażu – pozostanie na miejscu na wypadek wzrostu liczby zakażeń. – Żeby być takim zabezpieczeniem, które w sytuacji, gdyby pojawiła się czwarta fala, w ciągu kilkudziesięciu godzin można było przywrócić funkcjonowanie tej placówki – mówi Michał Dworczyk.

Dyrektor PGE Narodowego Włodzimierz Dola zapowiedział, że na Stadion Narodowy mają powoli wrócić konferencje, koncerty i mecze. – Mam nadzieję, że niedługo polska reprezentacja zagra na PGE Narodowym – mówił Włodzimierz Dola.

Punkt Szczepień, który jest na Stadionie Narodowym, będzie otwarty mimo zawieszenia działalności szpitala.

Ostatniej doby w Warszawie potwierdzono 49 nowych zakażeń koronawirsuem. To najniższy dobowy przyrost od ośmiu miesięcy.

Czytaj też:

Dr Sutkowski o liczbie zakażeń: może świadczyć o skuteczności szczepień

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone