SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Szczepienia 12-latków na COVID-19 w stolicy bez konieczności zapisu

fot. PAP/Albert Zawada

Stołeczny ratusz przedłuża akcję szczepień dla wszystkich chętnych „bez konieczności wcześniejszego rejestrowania się i zapisów”. – Zapraszamy do szczepień również młodzież w wieku 12-15 – przekazała Marzena Wojewódzka ze stołecznego ratusza. Dla nich przygotowana jest szczepionka firmy Pfizer.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

ZOBACZ MAPĘ PUNKTÓW SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19 NA MAZOWSZU

Aby się zaszczepić, wystarczy odwiedzić jeden z czterech miejskich punktów szczepień i mieć przy sobie dowód osobisty i wystawione w systemie e-skierowanie. Młodzież musi być w towarzystwie rodzica bądź opiekuna prawnego. – W zeszłym tygodniu, w okresie od 31 maja do 6 czerwca zaszczepionych w ten sposób zostało ponad 1700 osób – poinformowała Marzena Wojewódzka.

Szczepienia powszechne w czterech punktach w mieście

Szczepionki jeszcze są i czekają na mieszkańców. Na chętnych czekają jednodawkowe szczepionki firmy Johnson & Johnson. Dzieci w wieku 12-14 lat będą szczepione preparatem firmy Pfizer, zgodnie z rekomendacją Rady Medycznej działającej przy premierze.

Do szczepień przekonywał też prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski „robimy wszystko, aby zaszczepić jak najwięcej chętnych osób w jak najkrótszym czasie. Dlatego szczepimy bez zbędnych formalności, bez zapisów czy rejestracji” – przekazał w komunikacie.

Wszyscy, którzy chcą się zaszczepić, mogą zgłosić się do jednego z czterech warszawskich punktów szczepień. Punkty działają od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8-18 w Śródmieściu, Białołęce, Targówku i w Wawrze. Największy z nich jest na stadionie Legii. Pozostałe zlokalizowane są w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21, w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Ossowskiego 25 i w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a. Do punktu szczepień na stadionie Legii można dojechać specjalną linią autobusową 901, która zatrzymuje się m.in. przy Dworcu Centralnym i stacjach metrach: Świętokrzyska i Centrum.

Czytaj też:

Warszawa. Tylko jeden miejski szpital przyjmuje osoby z COVID-19

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone