SŁUCHAJ ONLINE
MENU

SPPN na Ochocie i Żoliborzu? Miasto szykuje nowy projekt uchwały

fot. ZDM

Choć wojewoda mazowiecki unieważnił uchwałę w sprawie poszerzenia Strefy Płatnego Parkowania o Ochotę i Żoliborz, miasto nie odwoła się od tej decyzji. – Szykujemy nowy projekt uchwały – zapowiada rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Jakub Dybalski.

Na sesję lipcową chcemy przygotować dla radnych, bo to oni decydują o poszerzeniu strefy płatnego parkowania, uchwałę związaną tylko z tym, aby strefę płatnego parkowania rozszerzyć na te dwie dzielnice bez pozostałych elementów, które były w pierwszej uchwale – wyjaśnia Dybalski.

Według Konstantego Radziwiłła niektóre punkty uchwały był niezgodne z konstytucją. – Wojewoda miał zastrzeżenia do trybu wprowadzenia tego rozwiązania. Chcemy więc tak to przeprowadzić, aby wojewoda nie miał już żadnych wątpliwości, które miał wcześniej – mówi rzecznik ZDM.

Jak przekonuje, rozszerzenie strefy płatnego parkowania to sposób na poradzenie sobie z zatłoczeniem parkingowym w stolicy: – Dostajemy mnóstwo sygnałów od mieszkańców Warszawy, którzy mają problem ze znalezieniem miejsca do parkowania pod swoim domem i proszą nas o to, by w ich okolicy wyznaczyć strefy płatnego parkowania. Pamiętajmy, że mieszkańcy takiej strefy parkują bez opłat, mają abonament, który kosztuje ok. 30 zł – przypomina Dybalski.

Wdrożenie Strefy Płatnego Parkowanie na Żoliborzu i Ochocie było planowane na 6 września. Nawet jeśli radni przyjmą nową uchwałę, na pewno ten termin nie zostanie dotrzymany i wydłuży się o kilka tygodni.

Czytaj też:

Płatne parkowanie na całym obszarze Ochoty i Żoliborza

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone