SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Uczelnie warszawskie rekrutują na studia. Są nowe kierunki

Kampus SGGW ul. Ciszewskiego w Warszawie/fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL/Wikimedia Commons

Rekrutacja na warszawskie uczelnie otwarta. Wczoraj ruszyły zapisy na Uniwersytecie Warszawskim i w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, dziś – zapisy na Politechnikę, a w czwartek rozpoczną się zapisy do Szkoły Głównej Handlowej. Uczelnie, po przerwie od nauki stacjonarnej, wracają z nowymi propozycjami.

W poprzednim roku była duża konkurencja – mówi rzecznik SGGW Krzysztof Szwejk. – Finanse i rachunkowość niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem i tam było, jeśli pamiętam, ponad sześć osób na jedno miejsce. Na informatyce ponad pięć, podobnie weterynaria, dietetyka, zarządzenie, logistyka, ekonomia – wylicza.

Otwieramy też dwa nowe kierunki – dodaje rzecznik. – Technologia biomedyczna uczy wiedzy z różnych dyscyplin. Studenci będą uczyć się innowacyjności w medycynie. Chodzi tu o środki lecznicze, jak i o metody leczenia. Drugi kierunek, ogrodnictwo miejskie, służy do planowania zagospodarowania miejskiego, zagospodarowania zieleni – tłumaczy.

SGH ukierunkowana na biznes

Szkoła Główna Handlowa swoją rekrutację otworzy w najbliższy czwartek.

Zapraszamy osoby chcące ukierunkować się na biznes – mówi Adam Borkowski z Działu Rekrutacji. – Jesteśmy uczelnią stricte ekonomiczną. Prowadzimy kierunki związane z finansami, zarządzaniem. Ośmiuset maturzystów zostanie przyjętych na studia bezpłatne w języku polskim. Na studia popołudniowe przygotowaliśmy 240 miejsc, a na sobotnio-niedzielne 310 miejsc – wyjaśnia.

Wszyscy maturzyści aplikują najpierw na jeden kierunek, ogólny – mówi Adam Borkowski. – Dopiero kierunek wybieramy po pierwszym roku po dwóch semestrach studiowania, więc jest to bardzo fajna opcja dla maturzystów, którzy jeszcze są nie do końca zdecydowani. I po tym pierwszym roku można wybrać spośród kierunków: ekonomia, finanse i rachunkowość, globalny biznes – wskazuje.

Nowości na Uniwersytecie Warszawskim

Na UW do wyboru jest blisko 100 kierunków – mówi rzeczniczka uczelni Anna Modzelewska. – W tegorocznej ofercie edukacyjnej znalazły się nowe kierunki studiów, takie jak chemia jądrowa i radiofarmaceutyki, nanoinżynieria czy sztuka pisania – dodaje.

Aby zapisać się na wybrany kierunek studiów, należy założyć konto w systemie internetowej rekrutacji kandydatów, a następnie wprowadzić podstawowe dane, wybrać kierunek i dokonać opłaty rekrutacyjnej – mówi Modzelewska.

Politechnika Warszawska zgodna z trendami

Ponad 5800 miejsc czeka na Politechnice Warszawskiej.

Politechnika Warszawska, jako uczelnia badawcza, żywo reaguje na zmiany w otaczającym świecie, oferując kierunki odpowiadające najważniejszym trendom rozwojowym w gospodarce, kształcąc studentów w zakresie takich zagadnień, jak cyberbezpieczeństwo, analiza danych czy też elektromobilność – – mówi jej rzeczniczka Izabela Koptoń-Ryniec.

Łącznie Politechnika Warszawska oferuje w nadchodzącym roku ponad 60 kierunków studiów, w tym 12 kierunków prowadzonych w języku angielskim. Zdecydowana większość z nich to kierunki o profilu ogólnoakademickim, choć w naszej ofercie znajdują się także trzy kierunki o profilu praktycznym. To ekonomia, geoinformatyka i technologia chemiczna – wyjaśnia.

Rejestracja na wszystkie uczelnie odbywa się internetowo.

Czytaj też:

UW: ponad 2,2 tys. chętnych na szczepienie w uczelnianym punkcie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone