SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Rozkładała w bloku parówki z haczykami. Usłyszała zarzuty

Zapis z monitoringu/fot. KSP

Kryminalni z warszawskiego Bemowa zatrzymali kobietę podejrzaną o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad psem. Kobieta do parówek wkładała haczyki wędkarskie, a następnie rozkładała je w bloku na klatce schodowej w celu spowodowania cierpienia lub uśmiercenia psów.

Do policjantów zgłosiła się pokrzywdzona. Zawiadomiła ich, że jej pies cierpi z powodu zjedzonego pokarmu, w którym był ostry przedmiot. – Kobieta dodała, że zabrała psa do lekarza weterynarii, który przeprowadził szczegółowe badania. Potwierdziły one przypuszczenia kobiety – relacjonowała komisarz Marta Sulowska, rzeczniczka bemowskiej policji.

Funkcjonariusze wszczęli w tej sprawie dochodzenie. – Kryminalni przeanalizowali monitoring, wraz z dochodzeniowcami skrupulatnie gromadzili materiał dowodowy – przekazała.

Okazało się, że związek z tym zdarzeniem ma znajoma pokrzywdzonej – powiedziała policjantka. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawczyni rozkładała na klatce schodowej parówki, w których były ukryte haczyki wędkarskie. Swoim zachowaniem naraziła zwierzę na cierpienie lub śmierć. Kiedy policjanci mieli komplet materiału dowodowego, pojechali tam, gdzie kobieta mieszka. Tam doszło do zatrzymania – podkreśliła.

Nawet 5 lat więzienia

Policjanci po zebraniu materiału dowodowego zatrzymali kobietę w czwartek rano. – Została doprowadzona do komisariatu, gdzie usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem – powiedziała dodając, że policjanci będą prowadzić dalsze ustalenia związane z tą sprawą.

Dalsze ustalenia będą polegały na tym, że będziemy sprawdzać, czy nie ucierpiało żadne inne zwierzę i czy działania tej osoby zakończyły się na tej klatce schodowej – wskazała.

Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat więzienia.

Każdy z nas powinien pamiętać, że zwierzę nie jest rzeczą. Jest istotą żyjącą, zdolną do odczuwania cierpienia, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Przypominamy, jeśli posiadasz informację o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez m.in. torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania lub oferowaniu do sprzedaży bądź kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem skontaktuj się z policją – dodała.

Czytaj też:

Ucieczka po tragicznym wypadku. Policja zatrzymała 42-latka

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone