SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Rowerem nad Zalew Zegrzyński? Brakuje 500 metrów asfaltu

fot. www.nieporet.pl

Do szczęścia brakuje tylko 500 metrów. Chodzi o ścieżkę rowerową prowadzącą nad Zalew Zegrzyński. Inwestycja nieporęckiego samorządu jest naprawdę okazała, a malownicze widoki towarzyszą rowerzystom od samej Białołęki. Problemem jest niedokończony półkilometrowy odcinek już w samej Warszawie – błotniste bajoro w rejonie ulicy Kobiałka.

Teren należy do skarbu państwa – jest w zarządzie Wód Polskich – wyjaśnia rzeczniczka Białołęki Marzena Gawkowska. – Miasto nie może tam inwestować. Musielibyśmy uzyskać wieloletnią dzierżawę tego terenu. Niezbędna byłaby też zgoda na budowę drogi rowerowej w pasie kontrolnym gazociągu – mówi.

Są jednak plany, by dokończyć tę ścieżkę. Problemem są – jak zawsze – pieniądze. – Żeby myśleć o inwestycji, trzeba mieć zabezpieczone środki. Będziemy się starać o ich pozyskanie, rozmawiać także z innymi bliskimi jednostkami na ten temat. Teraz czekamy na termin spotkania z RZGW Wody Polskie, by ustalić z tą jednostką możliwości i warunki dzierżawy terenu pod ścieżkę rowerową – tłumaczy rzeczniczka dzielnicy.

Białołęcka ścieżka powstawała w 2019 roku w ramach projektu budżetu obywatelskiego. W tamtym czasie brakujący fragment ścieżki był zajęty pod prace związane z budową gazociągu wysokiego ciśnienia z Rembelszczyzny do Elektrociepłowni Żerań. Budowa rury się skończyła, a ścieżki nie dokończono.

Czytaj też:

Kolejny rok bez przeprawy promowej Białołęka-Łomianki

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone