SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Warszawa: Nie będzie bonifikaty za wykup mieszkań komunalnych

fot. Pixabay

Po burzliwej dyskusji Rada Miasta głosami klubu PO-KO odrzuciła projekt uchwały ws. wykupu mieszkań komunalnych zgłoszony przez klub radnych PiS, zgodnie z którym niektórzy najemcy takich mieszkań mogliby je wykupić z odpowiednią bonifikatą.

Przeciwko przyjęciu projektu uchwały opowiedziało się 37 radnych, za było 16, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Projekt ws. wykupu mieszkań komunalnych był jedynym punktem harmonogramu zwołanej w czwartek na wniosek klubu radnych PiS nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy. Spotkał się on z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy wypełnili całe trybuny sali posiedzeń. Część z nich zabrała również głos w czasie dyskusji.

Zgodnie z projektem uchwały wykup mieszkań komunalnych miał być możliwy dla osób, które są najemcami lokalu przez co najmniej 10 lat lub od 5 lat i od 15 lat lokal zamieszkują. Mogłyby one wykupić taki lokal z odpowiednią bonifikatą. Pierwotnie w przypadku budynków przedwojennych miało być to 90 proc., dla budynków wybudowanych za czasów komunizmu – 80 proc., a dla wybudowanych po 1989 r. – 70 proc. Jednak zgodnie ze złożoną autopoprawką bonifikata 80-procentowa miałaby obejmować budynki powstałe do 1995 r., a bonifikata 70-procentowa – budynki wybudowane po 1995 r.

Czytaj też:

RDC na Targach Książki 2019. Studio plenerowe na Stadionie Narodowym

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone