SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Warszawa przygotowuje się na wejście do czerwonej strefy

Rafał Trzaskowski/fot. PAP/Piotr Nowak

Środki ochrony indywidualnej dla szpitali, szkół czy domów pomocy społecznej. Prezydent Rafał Trzaskowski przedstawił raport z sytuacji epidemicznej po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego.

ZOBACZ AKTUALNĄ MAPĘ ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W POLSCE

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Zaopatrujemy placówki medyczne w potrzebny sprzęt – mówił Trzaskowski. – Kupiliśmy środki ochrony indywidualnej za 20 milionów złotych, (do tego – red.) zakup sprzętu i aparatury medycznej, w tym 30 specjalnych stanowisk z respiratorami za prawie 8 milionów złotych, zakup kontenerów medycznych przy SOR-ach dla Szpitala Wolskiego i Szpitala Bielańskiego – wymieniał prezydent Warszawy.

Warszawa będzie także otwierać kolejne punkty do pobierania wymazów w miejskich przychodniach. Ratusz przeznaczył 3 mln zł na testowanie m.in. seniorów z domów pomocy społecznej. – Przygotowujemy szkoły. Zarówno podstawówki, jak i licea które w poniedziałek przejdą na naukę zdalną – dodał Trzaskowski. – Kupiliśmy środki ochrony osobistej dla ponad 39 tysięcy nauczycieli i pracowników oświaty – zaznaczył.

Miasto wraca też do rozdawania paczek żywnościowych i ciepłych posiłków dla najbardziej potrzebujących uczniów.

Od soboty Warszawa znajdzie się w strefie czerwonej – z najbardziej rygorystycznymi obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa.

Czytaj też:

Koronawirus w Polsce. Rekord śmiertelnych przypadków zakażenia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone