SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawa. Po rocznej przerwie w stolicy powraca Noc Muzeów

fot. RDC

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, wraca Noc Muzeów. Wydarzenie w nowej formule – bezpiecznej i z zachowaniem reżimu sanitarnego, odbędzie się już 15 maja. W Nocy Muzeów weźmie udział aż 180 placówek.

Tegoroczną Noc Muzeów organizujemy w sposób przede wszystkim bezpieczny, z zachowaniem wszystkich obowiązujących rygorów sanitarnych. Zarazem jednak tak, żeby zasady bezpieczeństwa nie wpłynęły na atrakcyjność naszej propozycji. Dodam, że w tym roku w wydarzeniu weźmie udział aż 180 placówek, 17 po raz pierwszy – poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Trzy formy uczestnictwa

W Nocy Muzeów będzie można uczestniczyć w trzech formach. Na ile pozwolą obowiązujące w dniu imprezy obostrzenia sanitarne, będzie można zwiedzać muzea w sposób tradycyjny. Obecnie rząd dopuszcza działanie placówek muzealnych w reżimie sanitarnym.

Mając jednak na uwadze nadzwyczajną sytuację, w tym roku proponujemy także zupełnie nową formę: spacer z kulturą, czyli atrakcje i ekspozycje na świeżym powietrzu. Zorganizowało je aż 80 instytucji, które zaplanowały działania poza murami swoich siedzib – przekazał Trzaskowski w tekście opublikowanym na stronie Nocy Muzeów.

Jak podkreślił, warszawianki i warszawiacy będą mogli skorzystać z tej formy kontaktu ze sztuką i kulturą bezpiecznie, podczas spaceru. – Przygotowaliśmy, w formie mapki, propozycje dwóch tras spacerowych do najciekawszych miejsc w centrum miasta – czytamy. Jeśli chodzi o trzecią formułę, są to po prostu wydarzenia online. Jest ich prawie 100 i zostały zaplanowane na 15 maja.

Poza tym miejski ratusz zaplanował już tradycyjną paradę zabytkowych autobusów i tramwajów. Po paradzie zabytkowe pojazdy będą dostępne do zwiedzania – autobusy na placu Defilad, tramwaje na placu Narutowicza.

Czytaj też:

Ruszył sezon na Warszawskie Linie Turystyczne

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone