SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawa: ostatni dzień zakupów w Universamie Grochów

fot. Alina Zienowicz/Wikipedia, CC-BY-SA 3.0

Symbol Grochowa – Universam przy rondzie Wiatraczna – zamknął swoje drzwi dokładnie o godzinie 16. Wszystko przez rozpoczynającą się budowę nowego apartamentowca.

Jak podkreślał w „Poranku RDC” przewodnik miejski, Michał Kwiatkowski, Universam odgrywał bardzo ważną rolę w życiu stolicy. – Nawet w centrach handlowych nie było takich rarytasów – mówił.

Przed Universamem stoi wóz transmisyjny RDC. Nasza reporterka – Martyna Szymczakowska – mówiła, że ostatnie godziny otwarcia centrum mijają w miarę spokojnie.

Jak ostatni dzień Universamu wspominają pracownicy Universamu? – Pracuję tutaj od samego początku – wspomniała pani Krystyna, fryzjerka.

Przed centrum handlowym można spotkać osoby, które przyjechały specjalnie po to, aby „pożegnać się” z Universamem. – To był dobry sklep (…). Cieszę się, że miałam okazję zajrzeć do Universamu chociaż ostatniego dnia (…). Bardzo często przychodziliśmy tutaj na zakupu – podkreślali warszawiacy.

Byli też wierni klienci, jak pani Grażyna Decek, która w ostatni dzień przyszła do fryzjera.

Na miejscu pierwszego w Polsce centrum handlowego staną dwie, 17-piętrowe wieże. W nich będzie się mieścić 440 mieszkań. Na parterze będzie przestrzeń handlowa, a do tego wielopoziomowy parking. Na czas budowy część spożywcza sklepu zostanie przeniesiona na ulicę Zagójską, a przemysłowa na Suchodolską przy Kinowej, a zatem nikt nie straci pracy.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone