SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Konferencja „Teatr w/dla Niepodległej” w Pałacu Szustra

Pałacyk Szustra/zdj. fotopolska.eu

W środę w Pałacu Szustra rozpocznie się ogólnopolska konferencja środowiska twórców teatrów plenerowych i ulicznych. Po raz pierwszy w historii w jednym miejscu spotkają się przedstawiciele teatrów ulicznych i największych festiwali – poinformowała PR manager Sylwia Razuwajew.

Konferencja „Teatr w/dla Niepodległej” będzie wyjątkową okazją do spotkania w jednym miejscu artystów, producentów, krytyków, którzy wspólnie dokonają podsumowania, dotyczącego stanu obecnego i szans rozwoju działań teatru plenerowego, ulicznego i nowego cyrku w przestrzeni publicznej – czytamy w przesłanej informacji.

Do udziału w dwudniowej konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele teatrów ulicznych i największych festiwali teatralnych z całej Polski.

Podczas obrad podjęte zostaną trzy bloki tematyczne: sieciowanie twórców, wspieranie produkcji i eksploatacji, normy prawne.

Celem konferencji jest integracja twórców teatrów plenerowych i ulicznych oraz „nowego cyrku”, wymiana wiedzy, doświadczeń, spostrzeżeń, pomysłów, kontaktów pomiędzy samymi artystami, jak również dyrektorami artystycznymi festiwali teatralnych i organizatorami wydarzeń kulturalnych – napisał jeden z organizatorów Dariusz Jarosiński.

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Dokładny program i szczegółowe informacje na stronie: www.facebook.pl/UniaTeatrowUlicznych

Zadanie „Teatr w/dla Niepodległej” zostało przygotowane przez Stowarzyszenie Unia Teatrów Ulicznych i Organizatorów Wydarzeń Plenerowych w ramach programu konkursowego „Rozwój sektorów kreatywnych” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone