SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawa. Nowa kampania ZDM. Szokując apeluje o ostrożną jazdę

Plakat kampanii społecznej ZDM/fot.ZDM

Zakrwawione ciało leżące na przejściu dla pieszych to ilustracja nowej kampanii Zarządu Dróg Miejskich mającej zachęcić kierowców do bezpiecznej jazdy. ZDM umieścił takie grafiki na kilkudziesięciu miejskich autobusów. Kampania potrwa przez najbliższy miesiąc.

Miejski Zarząd Dróg zaprezentował trzy plakaty przedstawiające pieszych – ofiary potrąceń przez samochody. Sugestywne grafiki mają przekonać kierowców do przestrzegania ograniczeń prędkości. – Oczywiście możemy się spierać kto częściej powoduje wypadki piesi, kierowcy czy rowerzyści ale nie ma to w tym momencie większego znaczenia – mówiła Karolina Gałecka z ZDM. – Najważniejsze jest to, że piesi są najmniej chronionym uczestnikiem ruchu i w zderzeniu z samochodem nie mają szans – dodała.

Na każdym z plakatów znajduje się wymowny napis. – Czy trochę za szybka jazda kończy się tylko trochę tragicznie? Czy jadać przez chwilę trochę za szybko zabijasz tylko na chwilę i czy jadąc trochę za szybko, wjeżdżasz w ludzi na pasach tylko trochę – wyliczała Gałecka. – Chcemy wszystkim uświadomić, że nie ma czegoś takiego jak trochę za szybka jazda ponieważ to tylko trochę może spowodować wypadek – dodała.

Grafiki przygotowane przez ZDM będą umieszczone między innymi na miejskich autobusach przez najbliższy miesiąc.

Czytaj też:

Wypadek na Wóycickiego w Warszawie. Nie żyje jedna osoba

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone