SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Na Bródno wraca przedszkole, które rozebrał wykonawca metra

Wizualizacja przedszkola/fot. Metro Warszawskie

Na warszawskie Bródno wróci przedszkole, które wykonawca metra wcześniej rozebrał. Wówczas kolidowało ono z przebiegiem linii metra. Prace odbudowy placówki będą prowadzone w ramach budowy metra, która ma się zakończyć w przyszłe wakacje.

Stare przedszkole, które stało w tym miejscu, musieliśmy rozebrać ze względu na przebiegającą sieć metra. Zaplanowaliśmy wtedy i uzgodniliśmy z generalnym wykonawcą, że nowe przedszkole zostanie odbudowane – mówi wiceprezydent miasta Renata Kaznowska.

Stare przedszkole mieściło się przy ul. Hieronima. – W tym miejscu były pawilony, które musiały zostać zniszczone po to, żeby można tu było dokończyć budowę metra. W tej chwili mamy szansę na pełnowartościowy budynek dla dzieci, zaprojektowany według najnowszych standardów – mówi wiceburmistrz Targówka, Jędrzej Kunowski.

Nowy obiekt, nowe rozwiązania

Nowa placówka będzie dużo bardziej nowoczesna. Pojawią się też nowe rozwiązania. Dzieci będą mogły np. szybciej dostać się na boisko. – Z sal będzie wyjście bezpośrednio do ogrodu, który również zostanie wybudowany przy tym przedszkolu, oczywiście z placem zabaw. Także zaplecze sanitarne będzie specjalnie wydzielone dla tej części ogrodowej, aby dzieci nie musiały się przemieszczać przez całe przedszkole, kiedy będą potrzebowały do niego wrócić – dodaje Kaznowska.

Odbudową zajmie się wykonawca metra. Według planów ma to być zupełnie nowy obiekt, nawiązujący do okolicy. – Przedszkole w swojej kubaturze dostosujemy trochę do szkoły, która tu jest. Spełni to wrażenie dokończenia budowy szkoły, te budynki nie będą od siebie oderwane – mówi Artur Stankiewicz, kierownik budowy.

Odbudowa placówki będzie kosztowała 4,5 mln zł. Przedszkole pomieści trzy oddziały dla 75 dzieci. Prace będą prowadzone w ramach budowy metra. Ta ma zakończyć się w wakacje przyszłego roku.

Czytaj też:

Od dziś zmiany na Bemowie w związku z budową metra

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone